Менянин підозрює ветеринарів у помилці, через яку померла собака
– Моя Лада почувалася королевою, – демонструє спорожнілу «хатинку» Едуард Перерва. – Собачу буду навіть годинник прикрашав.
Може, хтось лише зниже плечима: знайшли проблему – собака здохла. А ось для самотнього Едуарда Перерви з Мени, який рухається в основному за допомогою інвалідного візка, це цуценя було найближчим другом. Тому і переживає чоловік так сильно, і намагається розібратися, що або хто став причиною смерті його чотирилапої улюблениці.

Лікар приїздив двічі

– Я дуже люблю собак, особливо вівчарок німецької і східно-європейської породи, – розповідає Едуард Федорович. – У березні цього року за чималенькі гроші придбав чотиримісячне щеня німецької вівчарки. Назвав Ладою. Росла жвавою, гарно запам’ятовувала команди. Як же я любив її! Тішив, балував, мов дитину. У моєму житті з’явилася рідна істота.

Раптово 10 червня собака захворіла: нічого не їла, тільки воду часто пила і увесь час лежала. Господар думав, що минеться, але ні наступного дня, ні післязавтра стан собачки не поліпшився. Тож 13 червня Едуард викликав ветеринара. Приїхав ветфельдшер-епізоотолог Менської державної лікарні ветеринарної медицини Андрій Петров.

– Лікар зробив чотири уколи і сказав, що у щеняти, на його думку, піроплазмоз, – продовжує розповідь Едуард Перерва. – Для повного одужання тварини він пообіцяв заїхати назавтра, щоб зробити ще одну ін’єкцію.

Наступного дня Лада почувалася так добре, що господар навіть хотів відмовитися від того, щоб робити їй останній укол азидину. Адже цей препарат досить шкідливий. Та ветеринар наполіг, що лікувальний процес повинен виконуватися повністю.

Пізно увечері здоров’я собаки різко погіршилося, а назавтра, близько десятої ранку, вона померла.

Кліщ чи сказ?

Засмучений господар відвіз труп Лади до ветлабораторії. Там провели розтин черепної коробки і виявили крововилив і розплавлення речовини мозку.

– Мені так і не відповіли, що стало цьому причиною, – дивується власник Лади. – Кажуть, мовляв, бажано було б повезти пса до токсикологічної лабораторії, які існують у великих містах. А я згадав, що подібну реакцію може викликати велика доза вакцини від сказу. То чи не переплутав ветеринар препарати, що і призвело до загибелі тварини?

Андрій Петров має більше дванадцяти років стажу роботи у ветеринарній сфері. У практиці (як і в будь-кого) були різні казуси, але в цьому випадку можливість помилки заперечує.

– При встановленні діагнозу і лікуванні собаки я керувався «Довідником лікаря ветеринарної медицини» і книгою «Паразитологія та інвазійні хвороби тварин» під редакцією провідних науковців України, – пояснює Андрій Вікторович. – Визначив піроплазмоз і анаплазмоз. Це кровопаразитарні хвороби, рознощиком яких є кліщ. Підшкірно собаці було введено кофеїн та катазол, а внутрішньом’язево – азидин і амоксоцилін. Дані про лікування і кошти, які були задіяні, занесені в амбулаторний журнал.

«Право ваше – вибирайте…»

– Випадок загибелі собаки і скарга на дії нашого працівника були розглянуті на нараді ветлікарів, власнику загиблої тварини надано ось таку письмову відповідь, – демонструє документи начальник ДЛВМ Василь Єрмоленко. – Встановлено, що лікарська допомога проводилася згідно з рекомендаціями, дозування застосованих препаратів відповідає настановам щодо їх застосування.

Попередній діагноз, встановлений ветфельдшером Андрієм Петровим, підтвердився. Причиною ж смерті тварини могла стати запущена хвороба, припускають фахівці. Адже звернення по допомогу надійшло до ветлікарні лише на третю добу.

– А ще хотілося б нагадати, що споживач має повне право вибрати спеціаліста за своїм вподобанням, – наголошує начальник ветлікарні. – За бажання – змінити його. Але обов’язково цікавтеся ліцензією.

zp8497586rq

Коментарі закриті.