Про різноманітних шахраїв, які будь-яким способом намагаються витягти із довірливих громадян кошти, ми писали вже не раз. Та, на жаль, такі випадки трапляються і зараз.

Про те, що треба робити, щоб не стати наступною жертвою нечистих на руку ділків, розповідає читачам заступник начальника Менського райвідділу УМВС – начальник кримінальної міліції Олексій Суровець.

– Останнім часом активізувалися інтернет-шахраї, – повідомив Олексій Вікторович. – Вони створюють тимчасові сайти, на яких за досить привабливою ціною пропонують придбати різноманітні товари: від ліхтариків і одягу до побутової техніки і легкових автомобілів. Отримують передоплатою кошти – і зникають.

На Менщині вже зафіксовано кілька подібних випадків, коли потенційні покупці залишилися і без грошей, і без «куплених» речей.

Працівники міліції рекомендують бути обережними з інтернет-магазинами, підходити до їх вибору обережно і зважено, враховуючи рекомендації знайомих, що вже здійснювали подібні операції.

– Дуже часто на мобільні чи стаціонарні телефони громадян надходять повідомлення про різноманітні виграші чи якісь супер-призи, банківські акції, – продовжує розповідь Олексій Суровець. – У такому випадку в жодному разі не повідомляйте коди своїх зарплатних чи кредитних карток. А повідомлення про виграші легкових авто, дорогої побутової техніки чи великих сум грошей варто взагалі ігнорувати. Безкоштовний сир самі знаєте, де знаходиться, – хіба що в мишоловці.

Якщо ж вам телефонують і кажуть, що ваші близькі потрапили в ДТП чи здійснили правопорушення і потрібен хабар, щоб їх відкупити, – не впадайте в паніку і не починайте шукати гроші. Спершу зателефонуйте до місцевого відділення міліції. Жителям Менщини варто телефонувати до чергової частини РВ УМВС: зі стаціонарного телефону – 102 або 2-15-63; з мобільного – (04644) 102 або (04644) 2-15-63.

Коментарі закриті.