Менянка змайструвала теплицю з пластикових пляшокПокриття на конструкцію площею два на три метри Ніна Пиріг власноруч зшила на старій швейній машинці.

– Ось дивіться: тут у мене розсада посіяна, а тут – цибулька зелена, – Ніна Олексіївна демонструє власний винахід. – Фронтони я ще не встигла закрити, та всередині й без того он як тепло.

Справді, під пластиковим покриттям повітря аж пашить теплим ґрунтом. І поки на городі все висохне і прогріється, у теплиці вже незабаром зазеленіють сходи ранніх овочів.

Ідея змайструвати таку конструкцію з використаних пластикових пляшок у кмітливої господині виникла під час перегляду телевізора.

– Побачила передачу про якогось винахідника, котрий звів собі з цього матеріалу таку собі піраміду і заряджався у ній корисною енергетикою, – каже Ніна Пиріг. – Піраміда-пірамідою, а мені стукнуло в голову зробити щось корисніше у побуті. Тим більше, порожніх пластикових пляшок у нас вдома було достатньо: чоловік хворів, то багато пив мінералки, молоко на базарі також у такій тарі купували.

Як приступити до роботи, з чого почати – Ніна Пиріг не знала, однак вирішила пофантазувати. І таки придумала: від пляшок треба відрізати дно та горловину, розправити пластик, поміряти і починати зшивати утворені клаптики.

– Якщо матеріал скручується, можна скотчем скріплювати, – радить майстриня. – Але я вже наловчилася. Як пляшок заготовила достатньо, то за два дні зшила бокову стінку й дах. Нитки звичайні, «сороківка». Швейна машина у мене старезна, ще від батька дісталася у спадок. Нитки намотувати мені допомагала семирічна донечка Мирослава. Отак потихеньку й зробили теплицю. А прибивати до каркасу чоловік допомагав, тримав, щоб не скручувалися полотна.

Аби нитки не гнили, Ніна Олексіївна радить обробити їх лаком або клеєм. І запевняє, що така конструкція прослужить геть довше, аніж недешева поліетиленова плівка.

До того ж, довкілля хоч трохи, але позбудеться пластикової тари, котра вже нині перетворилася на серйозну загрозу екології.

Коментарі закриті.