поліціяМенським відділом поліції у взаємодії з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, правоохоронними та контролюючими органами району вживаються заходи по протидії кримінальним правопорушенням та іншим правопорушенням, по забезпеченню належного рівня правопорядку, громадської безпеки, гарантованих Конституцією України прав громадян.
Завдяки заходам, що були вжиті останнім часом, вдалося намітити ряд позитивних зрушень на пріоритетних напрямках правоохоронної діяльності. Не допущено вчинення кримінальних правопорушень, скоєних із застосуванням вогнепальної зброї.
Разом з тим ще значним залишається число кримінальних правопорушень, скоєних на території району протягом поточного року: майнових кримінальних правопорушень скоєно 126, із них (крадіжок – 98, грабежів – 1, шахрайств – 5, незаконне заволодіння транспортним засобом – 2, з яких розкрито крадіжок — 15, грабежів – 1, шахрайств – 1, незаконне заволодіння транспортним засобом – 1), тяжких кримінальних правопорушень скоєно 67, розкрито – 16, скоєно хуліганства – 0, з яких розкрито 0. Потребують постійної уваги питання, які стосуються попереджувально-профілактичної роботи відносно боротьби з незаконним обігом наркотиків. У 2016 році на території району виявлено 9 фактів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків.
На території Менського району за 4 місяці 2016 року виявлено 316 адміністративних правопорушень.
Зокрема дільничними офіцерами поліції, зосереджено увагу на боротьбу із самогоноварінням. Так протягом 4 місяців 2016 року Менським ВП ГУНП було виявлено 53 факт самогоноваріння, по яких складено адміністративні протоколи по ст.176 КУпАП та виявлено 57 фактів придбання самогону та порушників притягнуто до відповідальності за ст. 177 КУпАП.
На профілактичних обліках в Менському ВП ГУНП перебуває всього 280 осіб, з якими безпосередньо проводиться робота дільничними офіцерами поліції. З них: раніше судимих – 101; осіб, які знаходяться під формальним наглядом – 41; 6 адміннаглядових; 48 сімейних насильників; 3 особи психічно хворих; осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням – 69; осіб засуджених до покарання у виді виправних робіт – 2; осіб засуджених до громадських робіт у кримінальному порядку – 9.
З вищевказаними підобліковими особами, працівниками ДОП протягом вказаного періоду проводилася відповідна профілактична робота на предмет активізації та профілактики боротьби з рецидивною злочинністю та підвищення рівня індивідуально-попереджувальної роботи з підобліковими особами та перевірки за місцем їх проживання.
З метою виконання вимог закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» на території Менського району дільничними офіцерами поліції постійно здійснювалися перевірки за місцем проживання осіб, що перебувають під адміністративним наглядом, формальників та інших підоблікових осіб з метою профілактики вчинення правопорушень та повторних злочинів.
Для зменшення рецидивної злочинності, постійно складаються адміністративні протоколи на раніше засуджених осіб, взяття їх під адміністративний нагляд, для недопущення в подальшому скоєння злочинів. Так, за вищевказаний період за ініціативою поліції було взято одну особу під адміністративний нагляд 2015-3(-2). За порушення встановлених обмежень адміннагляду за ст. 187 КУпАП складено – 14 адмінпротоколів.
Для зменшення побутової злочинності ДОП проводиться відповідна профілактика. Так за ст. 173-2 (насильство в сім’ї) складено – 30 адмінпротоколів, проводять бесіди з неблагополучними сім’ями, деякі сім’ї постійно контролюють.

В забезпеченні публічної безпеки та порядку, в профілактиці правопорушень важлива роль належить дільничним офіцерам поліції. Це пояснюється, по-перше, тим, що на території адміністративної дільниці, яка обслуговується в місті або сільській місцевості, вони виконують основний обсяг профілактичних та правоохоронних функцій, покладених законом на міліцію. По-друге, дільничні офіцери в своїй діяльності повсякчасно підтримують зв’язок з населенням, трудовими колективами, громадськими організаціями, громадськими формуваннями з охорони громадського порядку, оскільки громадяни і представники зазначених організацій з усіх питань охорони громадського порядку і профілактики правопорушень звертаються безпосередньо до дільничних офіцерів поліції, які покликані надійно захищати їх права та інтереси від злочинних посягань.

З метою недопущення росту злочинності на вулицях та в інших громадських місцях, у 2016 році проведено 36 відпрацювань району з найбільш складною криміногенною обстановкою. В вихідні та святкові дні у вечірній час проводиться патрулювання за рахунок особистого часу центральної частини міста та смт.Березна. Щосереди, п’ятниці та суботи проводяться відпрацювання розважальних закладів з метою недопущення розповсюдження наркотичних засобів і психотропних речовин, у тому числі серед учнівської і студентської молоді. На особливий контроль взята діяльність розважальних закладів з метою запобігання відвідування їх неповнолітніми у нічний час та під час навчального процесу.
Під час здійснення патрулювань та відпрацювань району залучаються й громадські формування з охорони громадського порядку, які зареєстровані та діють на території Березнянської селищної ради, Киселівської сільської ради та в м.Мена, починаючи з жовтня 2015 року зупинило свою діяльність громадське формування в смт.Макошино.
Члени громадського формування з охорони громадського порядку «ЩИТ» та Березнянської селищної ради протягом вказаного періоду надавали допомогу дільничним офіцерам поліції Менського ВП ГУНП у притягненні осіб, які порушували правопорядок, до адміністративної відповідальності. За даний період за допомогою членів громадського формування було складено 11 адміністративних протоколів.
За 4 місяці 2016 року членами громадських формувань ОГП проведено, як самостійно, так і за участю співробітників райвідділу, 51 відпрацювань населених пунктів, в тому числі патрулювань та інших заходів з охорони громадського порядку. На протязі даного періоду часу 2016 року члени громадських формувань з ОГП брали участь у розкритті 33 злочинів.

Сьогодні надто актуальною виступає проблема зростання правопорушень серед молоді. Профілактика правопорушень неповнолітніх є передусім проблемою педагогічною, бо вона пов’язана з вирішенням певного кола виховних завдань.
З метою покращення роботи з попередження кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми було проведено ряд заходів, а саме:
– Налагоджена тісна взаємодія з Службою у справах дітей Менської РДА та МРЦСССДМ, щодо перевірки сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Загалом перевірено 17 таких сімей, в яких виховується 21 дитина. За результатами перевірок до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП було притягнуто 11 осіб;
– Спільно з КВІ Менського МРВ ДПтС України в Чернігівській області проводилися перевірки неповнолітніх, які перебувають на обліку в КВІ та Менському ВП ГУНП, загалом перевірено 3 неповнолітніх;
– На постійній основі береться участь у проведенні загальношкільних батьківських зборів в навчальних закладах Менського району. В ході даних заходів акцентується увага батьків на посилення контролю за поведінкою дітей у позаурочний час;
– Для більш якісної профілактичної роботи запроваджено в практику спільні відпрацювання розважальних закладів та місць відпочинку молоді. До проведення відпрацювань, щосуботи в період часу з 19 до 23 години, залучалися педагогічні працівники Менської районної гімназії та Менської ЗОШ 1-3 ст. ім. Т.Г. Шевченка;
– З метою проведення профілактичної роботи здійснювалися заходи під час яких проводилися виступи та лекції на правову тематику в навчальних закладах Менського району зокрема було проведено 23 таких заходів, також було проведено 2 виступи у ЗМІ (Менська районна газета «Наше Слово»). Перевірялися розважальні заклади на території Менського району (перевірено 18 закладів). На постійній основі в навчальних закладах Менського району проводяться як заходи загальної профілактики (проведення лекцій, бесід, конкурсів) так і заходи індивідуальної профілактики (профілактичні бесіди з учнями, які перебувають на внутрішньо шкільних обліках). Під час проведення заходів особлива увага звертається на доведення до учнів положень чинного законодавства, яким передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх.
– Станом на 18.05.2016 року на оперативно-профілактичному обліку в Менському ВП ГУНП перебуває 4 неповнолітніх, з якими систематично проводиться профілактична робота.
Протягом 4 місяців 2016 року було зафіксовано 1 злочин скоєний неповнолітніми.

Виконання запланованих Менським ВП ГУНП заходів щодо забезпечення охорони громадського порядку, боротьби зі злочинністю без допомоги органів державної влади, місцевого самоврядування і громадських формувань практично неможливе. Пріоритетними напрямками діяльності виконавчої влади є вжиття заходів щодо створення громадських формувань з охорони громадського порядку, всебічно сприяти зміцненню взаємодії державних органів, органів місцевого самоврядування, населення з працівниками органів поліції, насамперед з дільничними офіцерами поліції.

Хотілося б щоб органи місцевого самоврядування приймали активну участь в матеріальній підтримці діяльності поліції. Насамперед на сьогоднішній день залишається відкритим питанням про встановлення відеоспостереження на території м.Мена, встановлення освітлення, а також матеріальне забезпечення, в тому числі, заохочення діяльності членів громадських формувань з охорони громадського порядку.

Коментарі закриті.