– А пам’ятаєш?.. – це питання минулими вихідними найчастіше можна було почути в стінах Лісківського Будинку культури, де зібралися випускники місцевої школи. П’ятий рік поспіль влітку тут зустрічаються колишні однокласники, котрі відзначають круглу дату з моменту закінчення школи.

Цьогоріч випускники 1952 року – найстарші. Для них останній дзвоник пролунав 60 років тому. Серед наймолодших – випускники-студенти, для яких парти, зошити та розклад уроків іще зовсім не забуті поняття.

– Ідея влаштувати свято для колишніх однокласників належить попередньому директору школи Валентині Михайленко. П’ять років тому вона це придумала, – розповідає завуч Ніна Прищепа. – Відтоді цей захід настільки прижився, що став традиційним та загальносільським. Не знаю, в яких іще селах на такому рівні проводять зустрічі однокласників. Зараз тут присутні випускники 1952-го, 1957-го, 1962-го років і так далі. Тобто, усі роки випуску закінчуються на двійку та на сімку. Це означає, що в цьому році у них ювілей з часу закінчення нашої школи. Разом із школярами ми готуємо культурну програму. Вона розрахована на три години. Не думайте, що це багато, бо у нас учні майже всі талановиті, тож є що показати гостям.

Почесне місце в залі відвели директорам школи. Володимир Горбань, Ніна Товста та Валентина Михайленко по черзі очолювали навчальний заклад з 1975-го по 2011 роки.

Неподалік від колишніх керівників школи розмовляє зі своїми однокласниками інша директорка школи, тільки вже з села Мньов Чернігівського району Ольга Гетта, яка родом з Лісок.

– Того чоловіка, що з краю сидить, я одразу навіть не впізнала. Минуло 45 років, як ми не бачилися. Прізвище його, здається, Прищепа. Він мій однокласник, – ледь стримуючи емоції, говорить Ольга Гетта. – А ще ж з нами вчився Федір Костюченко. Кажуть, він став великою людиною, працює у Кабінеті міністрів Криму. На жаль, сьогодні приїхати не зміг. Нам є що згадати…

Музичну програму з піснею під баян розпочинає Дмитро Демиденко. Тут він і вчитель музики, і художній керівник Будинку культури.

В урочистий момент на сцену запрошують почесного гостя заходу Михайла Голицю – голову громадської організації «Комітет розвитку «Полісся». Взяти участь у зустрічі його запросив колектив школи. Як і годиться, в гості він приїхав не з порожніми руками, а з подарунком – новим сучасним комп’ютером, оскільки дізнався, що в школі про такий давно мріяли.

Після урочистої програми колишні випускники розбилися по класах згадувати свої безтурботні шкільні роки.

Єгор ЛЕВАДА.

Коментарі закриті.