Верхівковий короїд знищує макошинський ліс, що біля колишьного санаторію “Десна”. Близько 30 дерев уже хворі. Їх треба випилювати.

Про це повідомляє спільнота “Макошине 17” у Facebook.

Небезпечний ворог лісових насаджень – верхівковий короїд – дістався України. Вже другий рік поспіль лісівники та громадськість стурбовані масовим всиханням насаджень сосни на території нашої держави. Всихання соснових насаджень набуло масового характеру: Волинська область – до 7500 га, Хмельницька – до 26000 га, Рівненська – до 16000 га, Житомирська – до 42000 га, Чернігівська – до 10000 га.

Дістався він і до території Макошине. Верхівковий короїд – лідер серед шкідників лісу. Жук завдовжки 2,5 – 3,7 мм, темнокоричневий, циліндричний. Він починає заселяти верхню частину сосни, а згодом – і весь стовбур. Комаха «відпрацьовує» деревину під корою, і через закупорку потоків вологи дерево починає всихати.

До того ж, верхівковий короїд поселяється на сосні не сам. Він приносить із собою хворобу – гриби офіостоми. Вони створюють так звану синяву, що швидко поширюється на весь стовбур. Таке дерево – невиліковно хворе, а використати його можуть хіба що на дрова. Найстрашніше ж, що верхівковий короїд повністю знищує здорове дерево приблизно за місяць-півтора. У цих дерев крони станють рудими і бистро всихають, поїдена кора. Усередині ж стовбур дерева на верхівці повністю синій, трохи нижче – діаметр синього кола менший, а нижня частина дерева ще здорова.

Щоб уникнути масового заселення сосен верхівковим короїдом, потрібно забрати дерево з лісу при початковому заселенні шкідником.

Коментарі закриті.