tabletХвороби серцево-судинної системи залишаються на першому місці серед основних причин смертності. У Менському районі за дев’ять місяців нинішнього року від хвороб системи кровообігу померло 423 людини (82% від загальної кількості).

Про це «Нашому слову» повідомила районний терапевт Світлана Кочубей.

Вона нагадує, що з 2012 року в Україні діє урядова постанова, завдяки якій гіпотензивні препарати стали доступними для всіх хворих на артеріальну гіпертензію.

На сьогоднішній день, крім визначених постановою семи основних препаратів (еналаприл, лізіноприл, амлодипін, ніфедипін, бісопролол, метопролол, небіволол), держава частково відшкодовує кошти на ліпразид та еналаприл Н.

– Відшкодування досить суттєві, – запевняє лікар. – На деякі гіпотензивні препарати компенсуються кошти більше ніж на 90%. Наприклад, упаковка ліпразиду по пільговому рецепту коштує близько трьох гривень.

За інформацією Світлани Кочубей, реалізація пільгових рецептів проводиться не тільки аптекою №17 «Ліки України», яка знаходиться біля районної поліклініки, а й аптекою ім. Смирнова та її відділеннями в кожному населеному пункті району.

Коментарі закриті.