З початку року населення Чернігівщини скоротилося на 20 тисяч. Така негативна демографічна динаміка, на жаль, спостерігається протягом кількох років, – повідомляє Високий Вал.

Маємо парадокс – на великій за площею області проживає небагато людей. А як відомо, урядові дотації нараховуються з урахуванням на 1 людину.

За словами голови облдержадміністрації Валерія Куліча, через це Чернігівщина опинилася в дуже скрутному фінансовому становищі.

«Це велика проблема нашої області. Через це ми страждаємо під час розрахунку фінансових показників. Наша область друга за площею – ми з Дніпропетровською областю ділимо цей показник. Ми маємо приблизно однакову мережу освітніх і медичних закладів з Дніпропетровщиною. Але у нас на цю мережу 1 мільйон 42 тисячі населення», – прокоментував Валерій Куліч.

Валерій Куліч зазначає, що станом на 1 січня 2015 року населення області становило 1 мільйон 62 тисячі. На 1 липня – 1 мільйон 52 тисячі. Зараз – 1 мільйон 40 тисяч населення. Тобто, населення Чернігівщини з початку року скоротилося на 20 тисяч.

«Катастрофічна динаміка. Всі медичні і освітні субвенції уряд розраховує з точки зору на 1 людину. Відповідно, при тих самих умовах, ми отримуємо у 3,5 рази менше коштів, ніж Дніпропетровська область. Область недоотримує необхідної кількості освітньої і медичної субвенції. Департамент фінансів підрахував, щоб нам вписатися в рівень субвенцій, нам треба скоротити 350  медичних і освітніх закладів. Є така ситуація. Це реально не можливо. Ми за рік-два її не вирішимо. Тенденція дійсно йде до скорочення», – зізнається Валерій Куліч.

5 коментарів

 1. Adolph сказав:

  Давайте не сухо констатувати факти. Давайте відповіді на питання, як проблему вирішити, що пропонує влада, як вона збирається падняти на ноги економічно і соціально дохлий регіон. Вирішення проблеми очевидні: треба створювати робочі місця, а не заохочувати різних бомжів виплатами на народжених дітей.

 2. leonenko1991 сказав:

  Потрібно в перше, що зробити це дбати про людей, а не про кланів багатіїв. Після кожних виборів міняють партії як рукавиці. Від регіоналів до солідарності. А щоб люди не помирали наведіть лад у медицині. Зайдіть будьласка на любу територію лікарень і побачете скільки там стоїть іномарок і не кітайського виробництва, а Японія,Німечина, Італія та іші. А скільки дач 3-х поверхових у Кобилянці, Гориці та інших гарних місцях. Без грошей в лікарні не заходь. Гроші великі беруть, а квітанцій не дають. Був свідком коли в обласному відділені офтольмології лікували око моєї доньки. Заплатили 20 тисяч гривень то хоть трохи бачило, а після їхнього лікування перестало зовсім бачити. А ви шукаєте десь причину.Наведіть тут лад.

 3. xaxa сказав:

  Нічого дивного тут не має. Населення області старіє, а значить вимирає, до того ж середній вік помираючих все молодішає. Згадайте, скільки померло молодих людей. Область вимирає і скоро Чернігів стане районним центром, а у нас буде Менська сільрада . І ніяких тобі сесій районної ради, міської, пропаде ще одна веселуха.

 4. Adolph сказав:

  Соціально-економічний рівень життя, якість медичного обслуговування – це те, що визначає життя людей, але ці показники у нас на рівні якоїсь африканської країни. Хоча, в Зімбабве рівень життя уже вищий, ніж у нас на Чернігівщині. Область характеризується значним відтоком працездатного населення, лишаючи нам лише пенсіонерів, безробітних та неблагополучних наркоманів та алкоголіків, подивитися хоча б щоденні новини: всюди наша область відзначається своїми алкогольними драмами, наслідками яких є трагедії. Злочинність, наркоманія, неблагополучні сім’ї, діти сироти, велика кількість людей, що готова продаватися за копійки на виборах та їхати найматися тітушками – ось що собою являє Чернігівщина. Думаєте, Донбас свого часу поставляв тітушок? А нічого подібного. Найбільше – наша рідна область, а найбільше – Мена і Ніжин. Загалом, складається таке враження, що нашу область навмисно давлять і знищують з метою зменшення кількості населення. Ось де справжній геноцид!

 5. leonenko1991 сказав:

  Я повністю з вами згоден, коментарі тут зайві.