DSCN0554_639x479У редакцію надійшло запитання від мешканців Мени, яких цікавить доля пам’ятника «Хліборобам Менщини», що знаходився по вулиці 8 Березня.

Нагадаємо, що у листопаді 2011 року «Наше слово» повідомляло про рішення міськради про перенесення трактора-пам’ятника з вулиці 8 Березня до скверу у центрі міста. А після того трактор загадково зник.

За словами міського голови Федора Фесюна, керівник підприємства «Агротехсервіс-Мена» Анатолій Сіриков заявив про те, що пам’ятник перебуває у них на балансі і власністю міста бути не може. Згодом Анатолій Володимирович розпорядився трактором на свій розсуд. Мер достеменно не знає про подальшу долю пам’ятника.

Цей трактор – реліквія нашого підприємства, – пояснює Анатолій Сіриков. – З таких тракторів розпочиналася механізація нашого району. Його ще у 1967 році поставили на честь 50-річчя Жовтневої революції на території тогочасної МТС (машинно-тракторна станція – авт.). Місце вибрали почесне, навпроти головної будівлі. Цікаво, що до свого постаменту трактор доїхав своїм ходом. Через декілька років тогочасне керівництво вже Менської райсільгосптехніки вирішило перенести пам’ятника до центральних воріт. Там він і стояв до останнього часу. На старому місці пам’ятника облаштували фонтан та посадили гарні дерева.

Зараз часи змінилися, люди також. Коли я побачив, що «мисливці за металобрухтом» познімали з трактора дрібні деталі і почали нівечити його, вирішив прибрати трактора під охорону свого підприємства. Тепер він у надійному ангарі, який охороняють службові собаки. Після реставрації виставимо його на нашій території у гарному місці.

Зараз на нашому підприємстві займаються школярі, які здобувають професію водія, думаю, їм буде цікаво доторкнутися до історії. До речі, ще у Мені на території автопарку має стояти «полуторка», яка також становить історичну цінність, але її чомусь замінили на інший автомобіль, новіший.

Щодо міськради, то до нашого трактора вона не має жодного стосунку і незрозуміло, на підставі чого міська рада таке рішення ухвалила. Думаю, що кожен має займатися своєю справою і працювати так, щоб менянам не було соромно за своє місто.

DSCN0558_639x479
Анатолій Сіриков: «Ось відреставруємо, то ще й наші онуки побачать, яка раніше техніка була».

Коментарі закриті.