ФесюнКонференція з питання децентралізації відбулася у Мені 3 вересня в приміщенні районної ради.

Спочатку відеозапис, потім авторські коментарі.

Авторські коментарі.

Під час конференції з’ясувалося, що добровільне об’єднання громад є чи то не зовсім добровільним, чи, швидше, взагалі недобровільним.

У процесі обговорення прийшли до висновку про доречність поділу району не на 4, як планувалося раніше, а на 2 об’єднання територіальних громад – з центрами в Мені і Березні.

Серед того, з чим автор категорично не може погодитися, є відношення до прийнятих рішень народних депутатів: мовляв, наша справа виконувати їх а не обговорювати. Від вождизму у всіляких його проявах потрібно категорично відмовлятися.

Зрозуміло, що за часів німецько-фашистської чи російсько-радянської окупації інший спосіб поведінки був неможливий. Але чому ми повинні так само сприймати рішення власних обранців? Тільки примітивні народи обирають вождів, а не норми суспільних взаємовідношень. І розплачуються за свою примітивність вкрай низьким рівнем свого життя.

Об’єднання чи приєднання? Те, що центр планується в Мені, жодним чином не означає, що Мена буде головною, а приєднані населені пункти носитимуть вторинний статус. Об’єднана – значить єдина. Але чому в такому випадку міський голова проводив конференцію так, немов він на ній був головним? Нерівність, окрім моральних аспектів, має й інший – економічно руйнівний, замість успішної співпраці все зводиться до протистояння і взаємної боротьби. Хіба це те, що нам потрібно?

Як бути? Ідеальний варіант рішення озвучив Слобідський сільський голова Олександр Мозирко: виробити правила і діяти за ними. Автор всіляко вітає такий підхід, саме в такий спосіб організовано успішне життя найбільш розвинутих країн світу. Але це зовсім інша культура, це зовсім інша якість народу, це інший, вищий цивілізаційний рівень суспільства. Так, для нас, пострадянських, буде непросто навчитися виробляти норми суспільних взаємовідношень і жити за ними, але це набагато легше, ніж терпіти міжусобиці, економічні негаразди і війну.

Отже, життя рухається, розвивається, міняється. Пішов в небуття ідол з центральної площі міста, слідом за ним підуть і вожді та вождистське управління спільними справами.

А що натомість? На сьогодні є величезна потреба в людях інтелектуальних, здатних об’єднувати суспільство не пустопорожніми обіцянками демагогічного характеру, а спільними цінностями та інтересами. Якщо такі є, то ось гарна нагода проявити себе – 9 вересня о 10:00 відбудеться засідання “круглого столу” в рамках проведення громадського обговорення пропозицій щодо об’єднання територіальних громад Менщини з центром в місті Мена. Щоправда, до 7 вересня потрібно подати заявку на участь, це не складно, можна і через інтернет. Детальніше тут. Прошу долучатися, ніхто для нас і за нас успішне майбутнє не створить.

Коментарі закриті.