groshiУ грудні пенсіонери отримають підвищені розміри пенсій, оскільки проведено їх перерахунок у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 894 до 949 грн., як передбачено Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік».

Про це повідомляє управління Пенсійного фонду України в Менському районі.

Мінімальний розмір пенсії за віком та доплата за понаднормативний стаж за наявності у чоловіків 25, а у жінок 20 років страхового стажу встановлюється з 1 грудня, виходячи з 949 грн.

Якщо ж пенсію було призначено після жовтня 2011 року або раніше, але пенсіонер працював і після 1 жовтня 2011 року перераховував пенсію із стажу і заробітку, її мінімальний розмір і доплата за понаднормативний стаж встановлюються з урахуванням 30 років страхового стажу для жінок та 35 років для чоловіків.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тобто з 949 грн., перераховано розміри підвищень ветеранам війни, дітям війни та жертвам нацистських переслідувань, пенсію за особливі заслуги перед Україною, додаткові пенсії особам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, державну соціальну допомогу на догляд, мінімальні пенсії для інвалідів війни, інвалідів внаслідок аварії на ЧАЕС.

Мінімальний розмір пенсійної виплати з урахуванням усіх надбавок та підвищень, крім пенсії за особливі заслуги перед Україною, не може бути нижчим за 949 грн.

Розмір пенсійної виплати у звʼязку з втратою годувальника на одного непрацездатного члена сімʼї не може бути менше за 949 грн., на двох – 1138,80 грн., на трьох і більше – 1423,50 грн.

Мінімальний розмір пенсійної виплати інвалідам війни та інвалідам-учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, щодо яких встановлено причинний звʼязок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, гарантований для інвалідів І групи – 285 відсотків (2704,65 грн.), II групи – 255 відсотків (2419,95 грн.), III групи – 225 відсотків (2135,25 грн.) прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Інвалідам війни II та III груп та учасникам бойових дій, які брали участь в бойових діях у період Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років і більше, мінімальний розмір пенсійної виплати встановлюється як у інвалідів війни І групи.

Працюючим пенсіонерам відповідно до Закону України «Про заходи щодо законодавчого реформування пенсійної системи», який набув чинності з 1 жовтня 2011 року, перерахунок пенсій не проводиться. Тому для запобігання виникнення переплат пенсій, пенсіонерам необхідно своєчасно повідомляти орган Пенсійного фонду про працевлаштування.

Особи, які зареєстровані як субʼєкти підприємницької діяльності, але не мають доходів від підприємницької діяльності та не сплачують єдиний внесок, вважаються працюючими до моменту зняття їх з реєстраційного обліку.

Коментарі закриті.