За 10міс. поточного року по лікарУкраїні захворюваність на кір (за даними Державної статистичної звітності Ф.1-місячна), знизилась на 66,67%, зареєстровано 34 випадки кору у 9 регіонах.
Однак, перебіг епідемічної ситуації з кору в окремих регіонах вказує на чергове наростання епідемічного процесу.  При загальному зниженні захворюваності, у 5 областях (Дніпропетровській, Івано-Франківській, Львівській, Одеській, Чернівецькій) спостерігається ріст. Зареєстровані спалахи кору в дитячих навчально-виховних закладах Івано-Франківської області (16 вип.), в Одеській області спалах кору виник у  сімейному вогнищі (5 вип.).  У Дніпропетровській області випадок кору у дорослого закінчився летально. Реєстрація спалахів (групових захворювань), в тому числі в організованих дитячих колективах, летальний випадок від кору свідчать про зниження популяційного імунітету та є передвісниками наближення чергового епідемічного підйому кору в Україні.

 
Кір – гостре інфекційне захворювання, що характеризується лихоманкою, інтоксикацією, набряком верхніх дихальних шляхів і плямистою висипкою на шкірі. Викликається вірусом, що швидко гине при нагріванні, та  ультрафіолетовому опроміненні, під впливом дезінфікуючих засобів. Джерелом інфекції є хвора людина, що стає рознощиком інфекції за 2 дні до появи перших ознак захворювання і залишається небезпечною для навколишніх протягом 5 днів після появи висипки.  Передача інфекції відбувається повітряно-крапельним шляхом.

 
До кору високо сприйнятливі всі люди які не хворіли кором і не були щеплені, при зараженні занедужують у 100% випадків. Після перенесеного кору розвивається стійка несприйнятливість до захворювання. Після щеплень несприйнятливість зберігається близько 15 років.

   Розпізнавання хвороби.

Діагноз кору підтверджується результатами дослідження крові, що береться з вени.
Інкубаційний період триває 9-11 днів. Захворювання починається з підвищенням температури тіла до 38-39 С, розвитку нежиті, кашлю, осиплости голосу, світлобоязні, головного болю, загальної розбитості і порушення сну. З’являється одутлість обличчя, яскрава червоність коньюнктив і слизуваті оболонки порожнини рота, з’являються висипання у вигляді дрібних, розміром близько 1 мм, білих кольорів цяток, злегка вистоящих над червоною слизуватою оболонкою (плями Бєльського – Філатова – Коплика). Звичайно вони розташовуються групами, ніколи не зливаються між собою і по зовнішньому виду нагадують манну крупу. Зберігаються протягом 1-3 днів, потім зникають.
На 4-і доба хвороби за вухами і на переніссі, потім протягом доби на шкірі всього тіла, шиї і верхньої частини грудей з’являються цятки рожевого або червоних кольорів, які через кілька годин збільшуються в розмірах, перетворюються у великі плями пурпурних кольорів, мають нерівні краї, зливаються. Висипання, як правило, рясна.
Період висипання характеризується підвищенням температури тіла до 40 про З, посиленням запалення дихальних шляхів і погіршенням загального стану хворого. Температура тіла досягає максимуму на 2-3-й день висипання, а потім швидко знижується до норми, і наступає видужання. Сип зберігається протягом 3-4 днів, потім починає бліднути й здобувати бурий або жовтуватий відтінок у такому ж порядку, у якому вона з’явилася.
Відцвітання висипки може супроводжуватися шелушінням шкіри..

Надійним методом попередження кору є вакцинація.

Завідувач Менського РЛВ Чернігівського МрВ ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗУ » Юлія Зеркаль.

Коментарі закриті.