Позаминулої п’ятниці перестало битися серце Парасковії Королюк – простої жінки, матері трьох дочок і бабусі численних онуків, жительки Тернопільщини. Чи не всі українці знають її не за прізвищем, а просто як бабу Параску, котра під час помаранчевої революції просто жила на Майдані у Києві, палко підтримуючи політиків, які їй імпонували. Та й після Майдану баба Параска не припиняла свою громадську діяльність.

Мені журналістська доля подарувала зустріч з Парасковією Василівною. Сталося це у Макошине, куди на свою дачу її запросила науковець зі столиці Ольга Пугач. Бабуся мені сподобалася – проста, людяна, добра. Багато розповідала про свою долю, як вона важко працювала на лісозаготівлях. Замість платні отримала деревину, аби побудувати усім дочкам будинки. Це їй вдалося.

А далі баба Параска пройнялася політичною ситуацією в Україні і подалася у Київ, на Майдан. Жила у студентських гуртожитках, у знайомих. Харчувалася тим, що хто давав. Вона була особисто знайома з Юлією Тимошенко, Віктором Ющенком, іншими політиками. Для себе нічого не просила і не брала, а от для деяких своїх земляків постаралася.

Коли Юлія Тимошенко програла президентські вибори, баба Параска перенесла інсульт. Довго не могла одужати повністю. І ось сумний фінал – у 72 роки вона покинула цей світ і пішла у Вічність.

Кавалера ордена Княгині Ольги ще довго пам’ятатимуть українці як невгамовну і завжди у доброму гуморі бабусю. Про смерть Парасковії Королюк повідомили ледь не всі телеканали України.

Мітки:

Коментарі закриті.