111214 лютого з нагоди 25-ї річниці виводу радянських військ з Афганістану у Городищенській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відбувся урок мужності “Із полум’я Афгану”. Захід проходив за участю працівників Будинку культури, представників районної Спілки ветеранів Афганістану та за підтримки органів місцевого самоврядування. До школи на урочисту зустріч були запрошені ветерани афганської війни та солдатські матері.

Шість городищенців пройшли крізь полум’я війни на чужій непривітній землі. Леонід Сокол, Валерій Вонарх, Валерій Силенко, Валерій Маняко нині живуть, трудяться, виховують дітей та онуків. Олександр Потапуко помер за кілька років після демобілізації. Валерію Яцухну не судилося повернутися з Афганістану до рідного дому. Не доживши до двадцяти років, юнак поліг від кулі у 1987-му. Іменем Валерія Яцухна названо вулицю, де він жив. На фасаді школи встановлено меморіальну дошку.

У програмі заходу був перегляд відеохроніки війни в Афганістані, виступи ветеранів та представників громадськості. Звучали пісні та вірші, що торкнулися серця кожного з присутніх.

Громадянсько-патріотичне виховання є однією з провідних ліній у роботі навчального закладу, чому сприяє і тривала тісна співпраця з сільським Будинком культури. Школярі є активними учасниками урочистостей до Дня Перемоги, до річниці визволення Городища і Чернігівщини від німецько-фашистських загарбників. Пам’ять про героїчно-трагічні події у нашій історії жива і це має застерегти суспільство від розпалювання будь-яких конфліктів, що можуть мати тяжкі наслідки.

Підсумком уроку став заклик жити у мирі і злагоді заради майбутнього країни.

Менська РДА

Коментарі закриті.