Інвестори змагаються за ленінівські землі Не дуже родючі та суттєво заліснені ґрунти Ленінівки таки стали привертати увагу сільгоспвиробників. І настільки, що їхні представники один поперед одного обіцяють селянам і вищу орендну плату, і безпроблемне оформлення договорів, і розвиток соціальної сфери. Про це та інші актуальні проблеми йшлося на сході жителів Ленінівки, Кам’янки, Лугового та Климентинівки.

Щоб пошта не закрилася

Ленінівський сільський голова Віктор Джима повідомив односельцям, що бюджет громади був у минулому році на 40 відсотків дотаційним. А ще зазначив, що селяни не поспішають викладати гроші на самооподаткування.

Також очільник громади наголосив на необхідності сплати податку громадянами, які мають та обробляють виділену у натурі землю. Та поінформував про запровадження податку на житло: якщо людина має хоча б два офіційно зареєстровані та нотаріально завірені будинки, то принаймні за один із них вона має сплачувати податок.

Повсякденних клопотів у Ленінівської громади вистачає. Не так давно через неприбутковість припинило роботу місцеве відділення Ощадбанку. Тож Віктор Васильович закликав жителів громади виконувати поштові операції, здійснювати платежі та передплачувати пресу не у Березні, а саме у місцевому відділенні пошти, інакше і на нього може очікувати закриття.

Болючими для Ленінівки та прилеглих сіл є проблеми із самогонниками та асоціальними сім’ями. Щодо перших – їх списки щоквартально складаються і передаються до райвідділу міліції, тож у певній мірі це дає результат. А от проблемних сімей на обліку в минулому році додалося ще дві.

Гуртом результативніше

Селян хвилювало, чи буде покращене автобусне сполучення, чи є перспектива відкриття у Ленінівці дитячого садочка, коли нарешті підведуть газ та інше

Традиційно актуальними для громади лишаються питання благоустрою, стихійних сміттєзвалищ.

– Ну скільки можна?! Під’їхали, шурнули возом пляшки в болото, – обурюється сільський голова.

У Кам’янці вперше за останні 20 років було розчищене кладовище, на громадські роботи були задіяні безробітні. У Ленінівці на прохання селян було відремонтовано і пофарбовано автобусну зупинку. А на прикладі Климентинівки Віктор Джима довів ефективність співпраці громади з владою. Одна з вулиць була тут непрохідна, взимку не могла пробитися снігоочисна техніка. Сільська рада виділила техніку і пальне, а жителі села гуртом попрацювали три дні і вирішили проблему. Таким же чином за один день відремонтували колодязь.

В Луговому за два дні на подібних умовах було розширене і огороджене кладовище. А от на висипку дороги вийшов лише один чоловік – місцевий депутат, інших бажаючих не знайшлося. А були ж і заправлений трактор, і матеріали…

Вибирали інвестора

Чи не найактивніше обговорення на сході викликали земельні питання. Селяни обурювалися, що їхня земля оцінена так дешево.

Пропонувати власникам земельних паїв продовжити співпрацю приїхали представники СТОВ «Щорссільгоспсервіс», котре вже 10 років частково обробляє землі на території сільської ради. Прибули на збори і потенційні інвестори.

Представник ПрАТ «Райз-Максимко» розповів присутнім, що їхнє господарство обробляє близько 550 тисяч гектарів по усій Україні, має елеватори, цукрові заводи та птахофабрики. Орендує землі і на Чернігівщині: у Щорському та Куликівському районах. Орендну плату за землю «Райз-Максимко» обіцяє встановити у розмірі три відсотки і платити не з моменту реєстрації, а вже з 1 січня нинішнього року. На пай –

гроші, цукор чи зерно на вибір. Також потенційний інвестор обіцяв вирішити усі проблеми із оформленням угод та виготовленням документації, а всі витрати узяти на себе.

Представник ТОВ «Агромаркет «Заріна» у свою чергу повідомив, що фірма займається виробництво та переробкою соняшнику, сої, має свинокомплекси, 30 тисяч гектарів землі в обробітку. Селянам обіцяли укласти угоду не менш як на п’ять років, платити орендну плату у розмірі чотирьох відсотків та укласти з сільською радою меморандум або соціальну угоду на розвиток соціальної сфери. А ще – забезпечити меблями комп’ютерний клас у місцевій школі, підняти воду в арт­свердловині, виділити три велосипеди для медпрацівників і головне – відремонтувати дороги.

Участь у зборах взяв голова райдержадміністрації Анатолій Соломко. Він відповів на поставлені запитання, обіцяв розібратися у деяких конфліктних ситуаціях.

Коментарі закриті.