Кабінет міністрів затвердив нові стандарти початкової, базової і повної середньої освіти. Вже з вересня 2012 року інформатика буде вивчатися з 2-го класу, іноземна мова з 1-го класу. А у 2013 році, починаючи з 5-го класу, буде вивчатися в усіх школах України друга іноземна мова.

Про це “Нашому слову” повідомили з Всеукраїнської освітньої мережі «Щоденник.ua».

– Відповідно до нових навчальних стандартів зроблені нові навчальні програми. Відповідно до нових навчальних програм зробляться нові підручники – зазначив міністр освіти Дмитро Табачник на прес-конференції у Київі.

Міністр освіти підкреслив, що у цьому році вперше за роки незалежності було передбачено максимальне фінансування програми видання підручників – 233,2 млн. грн., що дозволить забезпечити навчальною літературою учнів 1-х та 2-х класів, які вже навчатимуться за новими програмами, а також здійснити додаткове видання підручників для учнів 11-х класів. Для 1-го класу буде надруковано близько 4,5 млн. підручників. Вартість підручника складатиме 12,8 грн.

Кошти, як заявив Дмитро Табачник, у 2012 році на виконання зазначеної програми надійшли у І кварталі цього року, тобто на 5 місяців раніше у порівнянні з минулими роками. Також міністр освіти зауважив, що розроблено та затверджено план заходів з підготовки, видання та доставки навчальної літератури для учнів шкіл, проведено процедуру державних закупівель, укладено договори з видавництвами на видання підручників за державні кошти.

На прес-конференції було зазначено, що усі підручники будуть доступні  в електронній версії.

Олександр Ходорковський.

– Навчання в школі оновлюється, ми бачимо нові стандарти середньої освіти, які допоможуть дитині більш змістовно орієнтуватися в суспільстві і в навколишньому світі, – зазначив керівник Всеукраїнської освітньої мережі «Щоденник.ua» Олександр Ходорковський. – Як приклад, предмет «Інформатика» виходить на перший план. Є дуже важливим, що саме цей урок стає обов’язковим вже в початковій школі, і з вересня цього року діти почнуть вивчати ази комп’ютерної грамотності по нових сучасних підручниках. Також обов’язково потрібно звернути увагу на те, що усі нові підручники будуть доступні школярам в електронній версії. Це неабияк важливо для наших шкіл.

Коментарі закриті.