Німі на панщину ідуть. І діточок своїх ведуть!.. Краще Шевченка про наших вчителів і не скажеш.

 

 

 

Як на мене, то від наркоти хімічної, котра, судячи з усього, все більше поширюється в Мені, ще страшнішою є наркота світоглядна, психологічна, особливо такий її вид як совкова наркота.

Це в іншому, успішному світі все базується на реалістичному світосприйнятті та домінуванні критичного аналізу. В Радянському ж Союзі за те, що інші народи привело до успішності, саджали до в’язниць, мовою наших підлих північних сусідів це називалося “за очернительство”. Совково-постсовкова традиція базується на вихвалянні, порожньому, нічим не обґрунтованому вихвалянні. Старше покоління пам’ятає паради, під час котрих з гучномовця на пошті лунало: “Слава дояркам і мудрим вчителям! Слава працівникам виробництва і утилізації! Слава КПРС і братній дружбі народів!”. Дославилися майже до повної руйнації і продовжуємо славити себе далі. Себе і тих вчителів, котрі нас з покоління в покоління нездатні навчити чомусь більш корисному.

Є такий анекдот. Приходить чоловік на роботу влаштовуватися, в нього і питають: що вмієш робити? Можу, каже, копати. А ще що? Можу не копати…

Що можуть наші вчителі? Можуть навчити арифметиці. А ще чому? Ботаніці. А навчити створенню успішної держави і щасливому життю в ній? На це питання вчителі навіть відповідати не хочуть. Та що там вчителі, їхній очільник Юрій Мишкін нагородив сім верст до небес, аби тільки не відповідати на питання про своє керування вчителями та про наслідки такого керування. Коли першокласника про щось питають, він відповідає, він здатен дати ту чи іншу відповідь. А очільник освіти в Менській ОТГ не здатен! Ох і голову ОТГ вибрали навчені вчителями учні, ох і кадри він підібрав і призначив на посади!

То для чого існує школа? Щоб вчителі навчали учнів окремим предметам, котрі допоможуть їм працювати на некваліфікованих роботах в Польщі, чи для підготовки до повноцінного за сучасними світовими вимірами життя в Україні? А може учні і школа існують для того, щоб вчителі просто отримували заробітну плату?

Давайте спитаємо себе: чи є сьогоднішні вчителі взірцем поведінки для суспільства? Чи вони пристосуванці, котрі готові служити будь-якому режиму і будь-якому керівнику за можливість отримувати зарплату? Простий тест: хто з вчителів публічно виступив проти того, щоб Менською ОТГ керував засуджений за корупцію Примаков? Ніхто!

То куди нас ведуть своїм прикладом вчителі? До Європи, де суспільна мораль призводить до звільнення з посад міністрів за порушення правил дорожнього руху або придбання шоколадки за бюджетний кошт, чи до тоталітаризму російського типу, де панує презумпція відсутності вини диктатора?

Давно, ох давно вже час перейти від прославляння тих, хто стоїть в основі руйнівних процесів в Україні, до серйозної розмови про шляхи зміни спочатку в школі, а потім і у всьому суспільстві рабського світогляду і рабської психології на світогляд і діяльність творців успішності та розвитку. Автор готовий до такої публічної розмови. Інше питання: чи знайдуться в освітньому середовищі, особливо в його керівництві фахівці, готові до обговорення цієї теми?

 

 

Коментарі закриті.