Гуляла в пісочку з дітьми, а за кілька годин померла у реанімації
Бабуся досі не може повірити, що онуки нема.
Світла, осяйна дівчинко, чому Господь так мало відміряв тобі земного життя, усього 11 рочків? Чи не уся Березна вийшла 13 серпня ховати дитину, яка так раптово померла – районні та обласні реаніматологи не змогли зарадити біді. Причина смерті й досі остаточно не встановлена. Бабуся, мама з татом, шестирічний братик Артемко – вони й досі світу білого не бачать від сліз та розпачу. І досі не розуміють, як таке могло статися.

– Господи, та аби ви знали, яка вона, наша Аллочка! – бабуся Тетяна Дмитрівна й досі говорить про онуку в теперішньому часі. – Вона ж і постіль поміняє, і випере, і посуд помиє, і їсти зварить. А ще плете, малює, різні поробки власними ручками виготовляє. І на гуртки встигає, і вчиться відмінно.

Горе прийшло у цю родину надвечір 11 серпня. Мама Ірина у той день була у рейсі (вона працює провідником на залізниці), тато (вітчим) також був у відрядженні.

– Аллочка супчику свіжого наварила, яєць начистила, майонезом помастила, – згадує невтішна жінка. – А тоді попросила: пішли, бабусю, на лавочці під двором посидимо. Вона ж у нас нікуди гуляти сама не ходила, а отак, коло хати зі мною. Ми Артемка до сусідки послали, щоб та і свого малого виводила. Ото ми, жінки, сидимо під двором, а діти у піску бавляться. Аллочка побігла у двір. А трохи згодом Артемко кричить, щоб я скоріше в хату бігла, що погано сестричці стало.

Жінка з жахом згадує побачене: дівчинка лежала у ванні, з рота у неї йшла піна. Хоч і дихала дитина, та була, вважай, непритомна. Збіглися сусіди, місцевий фельдшер «швидкою» приїхав.

– Став мене питати, який тиск в онуки, а я хіба знаю? Благала, аби скоріше везли Аллочку на Чернігів, та фельдшер щось уколов і повіз її на Мену. Артемка сусіди забрали, а я поїхала у «швидкій».

Години зо дві дівчинку рятували у Менській ЦРЛ, а о-пів на 12-ту ночі повезли на Чернігів.

– Наші медики усіляко намагалися стабілізувати стан дитини та з’ясувати, що ж трапилося, – говорить заступник головного лікаря по медичній частині центральної районної лікарні Володимир Салій. – Схоже було на те, що дитина або отримала травму, або чимось дуже отруїлася. Дівчинка була млявою, мала загальмовану реакцію. У супроводі лікаря-педіатра та анестезиста направили до обласного центру. Остаточно причини смерті будуть встановлені після того, як завершаться усі дослідження.

Аллочка померла в реанімації близько другої ночі…

– Я доньці подзвонила, та саме з рейсу поверталася, з Москви, – каже Тетяна Дмитрівна. – Як вона голосила! Зятю як сказала – він у телефон крізь сльози: «Не кажіть, що Аллочки вже немає!» А як Артемчик пережив цю страшну звістку… Бідне дитя так сплакалося, серце рветься, коли дивлюся на нього!
На похорон Аллочки Кривенко зійшлася сила-силенна людей, були й учителі, й учні з її школи. Усі згадували добрим словом світлу дівчинку.

– Онука мені недавно з радістю казала, що тепер їй буде з ким ходити до школи: Артемчик наш ось-ось стане першокласником, а Аллочка піде у шостий клас, – каже бабуся. – Та що я кажу – пішла б… Мені потім знайомі переповіли, що коли нашу дитину анатомували, сам спеціаліст не знав, що писати у висновку. Написали, що отруєння. Але чим? Люди пліткують, мовляв, кавун чи диню поїла – то не було цього, забожуся вам!

– І чому Господь стільки горя посилає нам? – тужить Тетяна Дмитрівна. – Десять років тому помер рідний батько Аллочки, через чотири роки потому згоріла наша хата у Кам’янці, переїхали у Березну й починали все «з нуля», обжилися. Тільки б радіти та діток ростити, а тут знову горе!

Чи правомірними були дії місцевого фельдшера? У обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф нам сказали, що медик діяв суворо за інструкцією. Рідні Аллочки Кривенко не згодні з попередніми висновками патологоанатомічної експертизи і вважають, що життя їхньої кровиночки можна було врятувати…

Коментарі закриті.