Громадська-рада

Засідання громадської ради при Менській райдержадміністрації відбулося 14 липня в приміщенні районної ради. На порядку денному було два питання: про суспільно-політичну ситуацію в районі і про стан доріг.

З одного боку ми маємо реальність об’єктивну – економічна розруха та війна. І ця реальність має свої причини. Де вони містяться і в чому полягають? Або “в кожному з нас”, або “десь там”.

“В кожному з нас” – дуже неприємне, воно створює відчуття вини і говорить про необхідність ведення кожним з нас великої роботи, спрямованої на загальне покращення стану справ в державі.

“Десь там” – комфортне. Потрібно просто гарно влаштуватися, отримувати заробітну плату і казати, що свої функціональні обов’язки ти виконуєш в повному обсязі. А держава, а загальна біда? В них винен хтось, десь там, в Києві.

Але хто ж обрав тих, хто в Києві? І що робити, щоб обраних спонукати до кращої роботи і обрати потім більш корисних суспільству? У всьому світі ці проблеми вирішуються за рахунок розвитку загальної здатності нації, загальної культури, тобто, мова йде про розвиток громадянського суспільства і демократії.

Як показало засідання громадської ради, для нас цей шлях все ще неприйнятний, ми продовжуємо жити в іншій, пострадянській реальності. Кожен добросовісно виконує свої службові обов’язки, кожен знаходить те, що він робить краще від інших, кожен має повне право на заробітну плати чи пенсію. Але чомусь з кожним днем стає все гірше.

Країна, в котрій кожен розумно не дбає за загальний добробут, приречена. Саме через це загинув Радянський Союз, саме через це сьогодні гине Україна.

Переглядаючи засідання громадської ради, проаналізуйте, хто з присутніх бере на себе відповідальність за загальний стан справ в Україні і намагається його покращити, а хто в цій державі поводить себе виключно тільки як споживач.

Коментарі закриті.