ожеледицяПісля проходження останніх циклонів практично на всіх дорогах України утворилася ожеледиця. Слизькі дороги є одним з основних чинників ДТП в зимовий період (число аварій при ожеледиці збільшується на 25%). Тому ми вирішили викласти цікаву інформацю, в першу чергу, для водіїв, повідомляє Український Гідрометцентр.

Чи можна за температурою повітря передбачити обледеніння дорожного покриття?
Ожеледиця утворюється у вигляді склоподібного льоду або інею, якщо температура землі, дорожнього покриття, елементів дорожніх споруд, окремих предметів нижча, ніж -3 °C, а температура повітря різко збільшується з переходом від плюс 3 до мінус 5 °C за умов підвищеної (понад 90%) відносної вологості повітря (туман, мряка) або слабких дощових опадів.

Отже, утворення на дорогах льодяного шару обумовлюється не лише режимом температури, а й вологістю та наявністю опадів (у вигляді переохолодженого дощу або моросі, що падає на охолоджене покриття). Тому, за однією лише температурою повітря робити висновки про ожеледицю на дорогах ризиковано. Однак температурний режим залишається найбільш важливим показником небезпеки обледеніння доріг.

Слідкуйте за погодою та будьте обережними на дорогах!

Коментарі закриті.