
Проект реалізовано в рамках обласної Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства «Чернігівська громада» на 2016-2020 роки.
Основні завдання соціологічного дослідження: 1) виявлення основних соціальних проблем у регіонах області за їх значимістю та ступенем задоволеності громадян вирішенням цих проблем; 2) виявлення рівня довіри людей до органів місцевої влади та поінформованості про її діяльність; 3) вивчення ставлення до корупційних зловживань; 4) дослідження політичних поглядів і довіри мешканців Чернігівщини до керівництва країни, органів центральної влади, протестного потенціалу в регіонах області; 5) ставлення жителів області до вступу України до ЄС, НАТО та митного союзу; 6) вивчення думки населення про збройний конфлікт на сході країни.
Моніторинг проведено методом анкетного індивідуального формалізованого інтерв’ю face-to-face за стандартною технологією вуличного опитування у період із 14.10.2016 по 16.10.2016 за місцем постійного проживання (домогосподарств). Вибірка багатоступенева, районована, квотна, репрезентативна за віком, статтю та місцем проживання респондентів. Загалом проанкетовано 4823 учасники, максимально допустима похибка – 5 %.
Моніторинг проводився в усіх районах та містах обласного підпорядкування. Для визначення вибіркової сукупності респондентів використані статистичні дані Головного управління статистики в Чернігівській області станом на 01.01.2016, що характеризують генеральну сукупність на зазначену дату. Система питань спрямована на виявлення кількісно-якісних характеристик об’єкта і предмета дослідження.
Обробка отриманої первинної соціологічної інформації здійснювалася в два етапи: спочатку – ручна обробка, що передбачала контроль точності, повноти та якості заповнення анкети; потім – обробка даних із використанням пакету програми SPSS.
Аналіз думки мешканців області щодо умов життя свідчить, що найбільше людей хвилює благоустрій і санітарний стан їхніх населених пунктів. Серед проблемних питань – незадовільний стан доріг, відсутність освітлення вулиць у темну пору року, недостатня соціальна допомога малозабезпеченим, низький рівень комунальних і медичних послуг тощо.
Недовіру райдержадміністрації та районній раді висловили жителі Куликівки (79 %), Носівки (65 %), Бобровиці (61 %), Сосницького району (61 %), та міста Н.-Сіверський (54 %). Більше довіряють районній владі в Коропському (78 %) та Ріпкинському (62 %) районах, а також у Коропі (58%).
Вивчався також рівень довіри до правоохоронних органів. Ставлення мешканців Чернігівщини до місцевої поліції таке:




