Донецьке ТОВ «Тріоліт», котре входить до групи компаній LandGut, береться обробляти до шести тисяч гектарів сільгоспугідь у Локнистому, Бігачі, Ленінівці і частково – у Березні. Це ті землі, котрі вже давно не оброблялися, деякі простояли цілиною 12 років.

Новий інвестор у районі з’явився у березні нинішнього року. Вирощувати тут збираються пшеницю, кукурудзу, овес, люпин. Потім продукція направлятиметься на комбікормовий завод «Феоніс», звідти – на птахофабрики.

За словами керуючого відділенням №3 цеху рослинництва ТОВ «Тріоліт» Тараса Петрушкевича, наразі триває реєстрація договорів оренди із власниками земельних паїв. Селяни не відразу повірили новому інвестору, адже мають гіркий досвід: попередні фірми не раз обдурювали власників землі, не розраховувалися за оренду.

«Тріоліт» має наміри надовго затриматися на березнянській землі.

Але поки що, каже Тарас Васильович, триває підготовка ґрунту. Землі настільки занедбані, що доводиться по кілька разів дискувати. Найбільш проблематична ситуація у Ленінівці та Бігачі, там поля поросли лісом. Тож вірогідно, що сільськогосподарські роботи розпочнуться не раніше наступного року.
Однак із селянами будуть розраховуватися за оренду. Чим? Керуючий запевняє, що за домовленістю – зерном або грошима.

Нині у товаристві набрали штат працівників – усі місцеві. У перспективі планують подвоїти кількість робочих місць. На роботу візьмуть виключно дисциплінованих кваліфікованих працівників, не схильних зазирати у чарку.

Техніка для роботи є. Мають новенький трактор CASEI-340, дискову борону, зерновий комплекс, транспорт. У ТОВ «Березнянське заводоуправління» придбали майновий комплекс, куди входять пожежна, ангар, їдальня, майстерні, бокси під автопарк і занедбана пилорама.

Уже в цьому році за сприятливих погодних умов фірма «Тріоліт» збирається засіяти озимою пшеницею близько тисячі гектарів.

Коментарі закриті.