Члени громадських формувань або, як їх звикли називати ще з часів колишнього Союзу, дружинники за власної ініціативи охороняють спокій своїх односельців. У нашому районі зараз діють три такі бригади дружинників.

Відновлення діяльності громадських формувань та активізація їх роботи почалися порівняно недавно. У вересні минулого року старший інспектор по роботі з населенням і громадськими формуваннями сектору дільничних інспекторів міліції райвідділу УМВС України в Чернігівській області Лариса Кулич провела роз’яснювальну роботу з керівниками громад. І вже з вересня 2010 року такі бригади дружинників були створені у Макошине (17 чоловік) та Березні (16 чоловік). Пізніше, у лютому нинішнього року, громадське формування за ініціативи Сергія Костючка стало діяти і в Киселівці.

Очолили команди дружинників колишні правоохоронці, котрі свого часу вийшли на заслужений відпочинок. У Березні – Петро Корж, у Макошине – Іван Шелупець.

До речі, у бригадах – переважно усі колишні міліціонери: у Березні – п’ять пенсіонерів та троє колишніх співробітників органів внутрішніх справ, у Макошине – шестеро пенсіонерів органів внутрішніх справ.

Обидва селищні загони з охорони громадського порядку забезпечені службовими кабінетами, у Березні – у приміщенні селищного відділення міліції, у Макошине – в стінах селищної ради. І в одному, і в іншому загонах по двоє дружинників мають травматичну зброю.

Загін з охорони громадського порядку у Киселівці нараховує 12 чоловік, з них четверо – колишні міліціонери. Також до складу загону входять сільський голова, директор школи та вчителі. Очолив дружинників колишній правоохоронець Микола Губенко.

За словами Лариси Кулич, члени громадських формувань мають нарукавні пов’язки «Охорона правопорядку», спеціальні посвідчення.

Чим же займаються сучасні дружинники? У вихідні та святкові дні за графіком патрулюють, перевіряють місця відпочинку молоді. Доводиться роз’яснювати деяким молодикам правила поведінки в громадських місцях та відповідальність за порушення норм законів. Також члени формування постійно допомагають у роботі дільничних інспекторів міліції.

Протягом 11 місяців нинішнього року учасники усіх трьох загонів з охорони громадського порядку загалом взяли участь у 292 рейдах, патрулюваннях та інших заходах відпрацювання у своїх населених пунктах. За їх участю було розкрито 54 злочини, до адміністративної відповідальності притягнуто 112 осіб.

Коментарі закриті.