Напередодні Всесвітнього дня пошти «Наше слово» завітало до одного з кращих поштових відділень району – у Макошине. Поки колектив чекав прибуття свіжої кореспонденції, вдалося трохи поспілкуватися з жінками.

Найгірший ворог – сніг

Місцевим листоношам доводиться щодня «накручувати» до двох десятків кілометрів, щоб у сотні дворів доставити свіжу пошту. Окрім листів, газет та журналів, доводиться возити для продажу населенню ще й продукти харчування, побутову хімію. Добре, коли товар охоче беруть, а є і такі люди, що і копійку шкодують, дарма, що печиво чи пральний порошок із доставкою додому. Така послуга особливо потрібна пенсіонерам, яким вже важко самим ходити до крамниці. Тож бабусі та дідусі завжди просять привезти олії, рису чи гречки.

Улітку свій вантаж жінки розвозять велосипедами, взимку – на санчатах.

– Ох і намучилися ми минулої зими, – зітхає листоноша Олександра Сапон. – Холод іще можна було якось пережити, а от сніг сильно дошкуляв, особливо важко було доставляти пошту на вулиці, які не чистили від снігу.

І човном, і велосипедом

– На мою дільницю, розкидану по задесенських хуторах Котичка, Рожківка та Гордіївка, без човна не доберешся, – каже Валентина Обушна. – Те саме стосується і Остапівки. Човен хиткий, підтікає, іноді переправи доводиться довго чекати. Але куди подінешся, коли іншого шляху немає. От коли Десна замерзає, тоді можна з санками чи з велосипедом її переходити.

– Не завадили б нам усім нові двоколісні «коні», – в один голос кажуть поштарки. – Ці, що маємо зараз, нам видали ще у 2000 році, від постійного перевантаження важелезними сумками велосипеди геть зносилися.

Наче тільки почали розмову, а вже під’їхала поштова машина. Жінки заметушилися, вишикувались «ланцюжком», щоб передавати знадвору посилки, пакунки, пачки газет. У приміщенні пошти виросла гора посилок для місцевої в’язниці, гірка книг, замовлених поштою. Приємно запахло свіжою пресою.
Вправними рухами листоноші сортували газети та журнали. Квапилися, адже знали: у багатьох домівках на них уже чекають люди.

Коментарі закриті.