Людмила Кубрак з дитинства мріяла стати стоматологом. Після закінчення медінституту молодий спеціаліст відпрацювала три роки за направленням, а у 2007-му році приїхала на роботу до Мени.

Людмила Кубрак. Фото автора.

Нині до її кабінету – постійні черги. Адже працює стоматолог-терапевт центральної районної лікарні Людмила Кубрак на сучасній швидкіснообертовій стоматологічній установці італійського виробництва, котра робить до 300 обертів за хвилину. Для порівняння – колишні, радянські установки повільніші у десять разів.

За словами Людмили Іванівни, за останні роки рівень стоматологічної культури у населення зріс, народ намагається слідкувати за здоров’ям зубів і вчасно звертатися до лікаря. Звісно, бувають і запущені випадки. До кожного пацієнта лікар Людмила Кубрак шукає індивідуальний підхід.

У стоматологів двічі на рік «гарячий сезон». Взимку, коли селяни з городами відробляться, і влітку – коли приїжджають «дачники», тобто родичі менян з великих міст. Городяни прагнуть підлікуватися у Мені, бо тут суттєво дешевше.

За спостереженнями лікаря, хвороби зубів останнім часом значно «помолодшали», інколи приводять дошкільнят з вражаючим карієсом. Причина цього – необмежене вживання газованих напоїв, цукерок, усіляких чипсів-сухариків. Інша проблема в нашому регіоні абсолютно протилежна – надлишок фтору у воді, тож у дітей виникає флюороз зубів. Це таке захворювання, при якому карієс не виникає ніколи, однак зубки вкриваються неестетичними плямами. У такому разі єдиний вихід – реставрація.

Вибір професії Людмили Іванівни – не випадковий. Очевидно, сама доля розпорядилася так. Адже саме у дні, коли відзначається професійне свято медиків, святкує свій день народження Людмила Кубрак. Тож вдячні пацієнти вітатимуть і з професійною, і з особистою датою.

 

Коментарі закриті.