У Менській районній дитячій бібліотеці пройшов урок історичної правди “Злочин проти людяності”.

Саме у березні 75 років тому гітлерівці скоїли найбільший злочин проти мирного населення у Другій світовій війні – у Корюківці вбито 6700 мирних жителів, спалено 1290 будинків.

Гуртківці Центру дитячої та юнацької творчості з глибокою зацікавленістю слухали розповідь про Корюківську трагедію. Діти переглянули документальний фільм, в якому уцілілі свідки тих подій розповідали  про страшний злочин нацистів.

Довідково:

Корюківська трагедія — масове вбивство 6700 мешканців на той час села Корюківка, здійснене 1-2 березня 1943 року загонами СС та угорської військової жандармерії в ході Другої світової війни.

Масштаби трагедії — виняткові серед населених пунктів України, колишнього СРСР та Європи. Корюківські вбивства за кількістю жертв майже в 45 разів перевищують білоруську Хатинь, у 41 — чеське Лідіце, у 12 — французький Орадур.

Масове вбивство мирних мешканців було каральною операцією угорських підрозділів у відповідь на дії радянських партизан, очолюваних офіцером НКВС СРСР Олексієм Федоровим. Особливого трагізму цій події додає той факт, що партизанська група військ Федорова переважала карателів за кількістю вояків майже в 10 разів, але партизани нічого не зробили для порятунку мешканців Корюківки.

Коментарі закриті.