У Макошине відбулися збори селищної громади, на яких вкотре вирішували питання: як бути тим власникам державних актів на земельну частку (пай), котрі на початку 2000-х років отримали ці документи з помилками.

Як виявилося, таких «щасливчиків» – до трьох сотень. Свого часу Центр державного земельного кадастру видрукував для них (за гроші, зрозуміло) земельні акти з помилками. Власники паїв, нічого не підозрюючи, здали землю в оренду.

І так воно й далі все залишалося б, якби один із жителів не почав оформляти спадщину на земельний пай. Тут, як зауважує селищний голова Валерій Кравцов, помилки і «спливли».

Захвилювалися і решта власників держактів. Рішення було прийняте безапеляційне: документи переробити за рахунок винуватця. Бо ж не повинні селяни двічі платити.

Наразі ця ситуація після тривалої тяганини – на шляху до фіналу, усе має вирішитися на користь власників землі. Про це найближчій газеті повідомив начальник управління агропромислового розвитку РДА Павло Терентієв, котрий також був присутній на зборах громади у Макошине.

Перед жителями селища виступили представники п’яти потенційних орендарів землі. Адже після того, як жителі громади отримають виправлені державні акти на земельні паї, угоди про оренду потрібно буде переукласти.

На даний час у Макошине уся земля – в обробітку. Окрім ЗАТ «Корпорація «Інтерагросистема», сільгоспкооперативу «Куковицький» та місцевого ТОВ ім. Шевченка, на оренду макошинських земель претендують також сільгоспкооперативи «Миколаївський» та «Авангард». Останній має найпотужнішу в районі тваринницьку галузь, тож планує розширити земельні наділи для поповнення кормової бази. Кому з орендарів віддати прихильність – вирішувати власникам землі. Однак, за словами Павла Терентієва, варто бути уважним і продумати усі нюанси договору про оренду. Адже наобіцяти селянам можуть багато, а чи виконають…

 

Коментарі закриті.