земляУсім відомо, що земельні питання – найголовніші у роботі сільського голови. І майже всі звернення до місцевої ради пов’язані з землею: розподіл землі, надання у власність чи оренду, про спірні питання годі й говорити.

У відповідності до діючого законодавства спеціалістами Держсільгоспінспекції в Чернігівській області на території нашого регіону проводяться планові та позапланові перевірки дотримання вимог земельного законодавства органами місцевого самоврядування при розпорядженні землями в межах населених пунктів, пише Чернігівський монітор.

Зокрема, за результатами перевірених численних земельних рішень, практично у всіх сільських та селищних радах, а таких перевірено 52, були виявлені порушення вимог земельного законодавства в частині передачі земельних ділянок у власність, надання у користування, в тому числі оренду, в процесі укладання цивільно-правових угод.
У зв’язку з виявленими порушеннями на адресу сільських та селищних голів у 2014 році направлено 425 клопотань з вимогою про приведення рішень у відповідність до вимог діючого земельного законодавства.

Практично всі клопотання розглянуті виконавчими комітетами та сесіями сільських рад. 351 клопотання задоволено та рішення приведені у відповідність до норм Закону.
За 74 клопотаннями матеріали передані до органів прокуратури для вжиття заходів прокурорського реагування.

Практика перевірок законності зазначених рішень свідчить, швидше за все, про поверхневе знання органами місцевого самоврядування земельного законодавства. Адже майже всі сільські ради, у зв’язку з фінансовими та іншими до цих пір невирішеними питаннями, обділені не тільки посадою юриста, а також інтернетом та будь-яким інформаційним забезпеченням. У більшості сільських голів та землевпорядників «під рукою» лише застарілий Земельний кодекс.

Коментарі закриті.