Корюківка, Ічня, Куликівка, Мена, Сновськ… Усі міста і села нашої області у димовій завісі, яка щовечора щільно вкриває все навкруги.

 

 

Через густий смог від спалювання картопляного бадилля та бур’янів неможливо вийти на вулицю чи відкрити вікно після спекотного дня. Пожежі на городах отруюють нас, наших дітей та нищать екологію.

Деякі люди навіть спалюють стерню серед ночі(!). Сусіди просинаються від нестерпного смороду, кашляють. задихаються… Зачинені вікна і двері не допомагають сховатися від диму. Білизна настільки просякла, ніби сохла десь на згарищі!

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак щороку в кінці літа закликає українців не спалювати опале листя, бадилля та траву, бо ж це надзвичайно шкідливо для навколишнього середовища, негативно позначається на здоров’ї людей. І наводить приклад багатьох країн, де бур’яни компостують та успішно використовують як добриво. Це той рівень екокультури. до якого Україна має прагнути. Але більшість наших людей до міністра екології не прислухаються, як кажуть, завтра хоч потоп.

За спалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя передбачена адміністративна відповідальність (штраф від 170 до 340 грн для громадян, від 850 до 1190 грн – для посадових осіб, а в межах територій і обсягів природно-заповідного фонду – від 340 до 680 грн для громадян та від 1190 до 1700 грн для посадових осіб), однак мало кого вона лякає. Бо ж вочевидь штрафують одиниці. Виходить – спалюй собі спокійнісінько, все одно тобі нічого за це не буде. Так і роблять. Чи їм не смердить?!

 

Джерело http://www.gorod.cn.ua/

Коментарі закриті.