Бойкот російських товарівЗа інформацією ЗМІ, українські супермаркети масово відмовляються від закупівель російських товарів, постачання з Росії впали на третину. За даними інтернет-дослідження, в березні – квітні 2014 року 52% українців позитивно або радше позитивно ставилися до бойкоту російських товарів, а 39% опитаних українців беруть участь у бойкоті.

Ніхто не рахує

– Ми працюємо з конкретними постачальниками, виключно українськими, – повідомив голова Менської райспоживспілки Олексій Пономаренко. – Звідки вони беруть товар – нам не відомо, походження його ми можемо побачити хіба що по штрих-коду. Російські товари в торгових точках не виділяємо. Бо ж, якщо є певні запаси, то там серед інших можуть бути і товари російського виробництва. То що ж нам – викидати їх собі на збиток? Реалізуємо, звичайно, бо якщо не продамо, гірше від того буде не Росії, а нам.

Ні Олексій Петрович, ні підприємці, з якими довелося спілкуватися, не повідомляли про випадки, щоб хтось із наших земляків відмовився від обраного товару лише тому, що він російського походження.

Є незамінні

Господарка магазину «Огородник» Світлана Тужик поділилася проблемами:

– У нас із російських товарів є один, але дуже популярний – нітроамофоска. Якість цього добрива російського виробництва значно краща, ніж українського. На аналогічний український продукт кілька років тому навіть дотацію давали, все одно попиту немає.

Працюємо ми через дилерів, добрива, що реалізуємо в цьому сезоні, замовляли ще минулої осені. Як буде надалі – поки що прогнозувати важко, і не тільки із російською нітроамофоскою. Ми також продавали продукцію ще кількох підприємств зі сходу України, зокрема, з Донецька, Краматорська, Дніпропетровська. Нині ці заводи стоять.

Юрій Цигипа, власник магазину «Лагрос», що торгує побутовою технікою, розповів:

– У нас у продажу російських товарів десь один відсоток. Завозимо їх з оптових баз, прямих зв’язків з виробниками не маємо. Останнім часом помітив, що в наших постачальників російських товарів поменшало. Але є певний сегмент, який замінити поки що нічим. Наприклад, пральні машини ціною до трьох тисяч гривень, підприємство по випуску яких знаходиться в Росії. У співвідношенні ціна-якість ця марка для наших людей підходить найбільше, а тому й попит на неї постійний. У магазині російські товари не виокремлюємо, але інформацію про виробника надаємо. Якщо раніше покупців це не цікавило, то тепер питають часто.

Надія Абдрахімова, директор ТОВ «Менська районна аптека ім. В.І.Смирнова», зазначила:

– Коли йдеться про здоров’я, то політика відсувається на другий план. У нас асортимент ліків дуже широкий, часто одного й того ж препарату маємо по кілька аналогів різних виробників. Кожен купує те, що найбільше підходить саме для його організму.

Фінансуємо агресора?

Ми всі, звичайно ж, проти війни, всі засуджуємо дії Путіна. Ми всі хочемо перемоги наших хлопців на Донбасі.

Але російська армія – сильна, бо на її утримання в останні два десятиліття виділялося в сотні разів більше коштів, ніж на нашу. І виділяється зараз – з податків того ж російського бізнесу, який ми підтримуємо мимохіть, купуючи російські товари.

Звичайно ж, відмовитись водночас від них важко. І не тому, що патріотизм для нас чужий, просто занадто довго ми були з Росією «в одній зв’язці».

Та кожного разу, купуючи щось російське, не забуваймо – частина сплачених нами грошей піде на потреби російського ж війська.

Коментарі закриті.