7ffffff0312133 грудня у світі відзначають День захисту інвалідів. Важливим напрямком соціальної роботи фахівців з соціальної роботи Менського РЦ СССДМ є заходи з соціальної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями.

Сім’я, яка має проблему інвалідності, часто залишається сам на сам зі своїми проблемами. Вирішити їх допомагає здійснення соціального супроводу таких сімей.

Фахівці з залученням всіх суб’єктів соціальної роботи, допомагають з оздоровленням, оформленням гарантованих державою виплат, збором коштів на лікування, навчанням навичкам догляду за дитиною. З залученням спонсорської допомоги міських аптек «Ліки України» та аптека ім.Смирнова допомогу вітамінними препаратами отримали 68 дітей з функціональними обмеженнями.

Особливе місце займає соціальна адаптація особливої дитини та молодої людини в суспільстві. У дитини, яка відірвана від колективу, часто виникає почуття самотності, відчуженості. Фахівці працюють над психологічною підтримкою сім’ї. Намагаються розширити коло спілкування дитини, залучити до творчості. Участь у виставках, конкурсах підвищує самооцінку та допомагає осягнути дитині власну самоцінність. Вона має вірити у себе.

Саме з такою метою з нагоди Міжнародного дня захисту інвалідів у районній бібліотеці Центром організовано виставку «Через терни – до зірок». Малюнки, аплікації, поробки – кожна дитина з функціональними обмеженнями, учасник клубу «Віконечко», який діє при центрі, змогла відчути почуття успіху.

А ще позмагатись у мистецтві фотографії: задумали цікаві ідеї та образи і створили фотовиставку «Подих життя», яка теж розміщена в районній бібліотеці.

За інформацією Менського РЦ СССДМ

Коментарі закриті.