Саме під таким гаслом відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом цього року. Про це повідомила лікар-інфекціоніст комунального закладу охорони здоров’я «Менська ЦРЛ» Лідія Мартиненко.

ВІЛ-інфекція – це хвороба, яка розвивається в результаті багаторічного перебування у клітинах людини вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). Вона характеризується повільним пошкодженням імунної системи, що призводить до СНІДу (синдрому набутого імунодефіциту).

СНІД – заключна стадія ВІЛ-інфекції, коли імунна система людини не може протистояти інфекційним та іншим захворюванням.

Основна умова профілактики ВІЛ – безпечна поведінка. Основні шляхи передачі ВІЛ-інфекції:

– статевий;

– парентеральний (при користуванні одним шприцом та голкою серед споживачів ін’єкційних наркотиків);

– від ВІЛ-інфікованої матері до дитини під час вагітності, пологів, у разі годування груддю.

ВІЛ-інфіковані люди можуть жити без будь-яких ознак хвороби і виглядати та почуватися здоровими, але, незважаючи на це, передавати вірус іншим.

Клінічні ознаки СНІДу виявляються через три – п’ять років після зараження. У людини з’являються швидка стомлюваність, нічна пітливість, збільшення лімфовузлів, лихоманка, діарея, кашель, грибкові ураження шкіри та слизових оболонок. У подальшому виникає запалення легень, туберкульоз, злоякісні пухлини.

На Менщині з приводу ВІЛ-інфекції нині перебуває на обліку 60 жителів району, в тому числі семеро дітей. Щорічно виявляється близько 10 нових пацієнтів.

При поліклінічному відділенні ЦРЛ працює «Кабінет довіри», де можна пройти добровільне консультування і тестування на ВІЛ, а також за бажанням пацієнта – анонімне обстеження.

Як показує багаторічний досвід, часто про те, що вони є ВІЛ-інфікованими, пацієнти дізнаються випадково. Враховуючи ситуацію, сьогодні кожна сім’я перед оформленням шлюбу та перед запланованою вагітністю має свідомо пройти добровільне консультування і тестування на ВІЛ.

Не захворіти на ВІЛ-інфекцію/СНІД допоможуть знання та безпечна поведінка.

Коментарі закриті.