У Чернігівській області більше третини одержувачів субсидій заборгували за спожитий газ компанії постачальнику. Про це БізнесЦензор повідомили в “Чернігівгаз Збут”.

“До 1 червня ТОВ” Чернігівгаз Збут “з особових рахунків споживачів повернуло до бюджету частку невикористаних субсидій за опалювальний період 2016-2017 р.р. на суму 313,5 млн грн. Після перерахунку з’ясувалося, що з 220 тис одержувачів субсидій, більше третини – 82 тис. мають борги за газ на загальну суму 60 млн грн “, – повідомляє компанія.

У разі несплати заборгованості протягом двох місяців, такі споживачі будуть позбавлені державної допомоги.

“Згідно з новим порядком, якщо субсідіанти, які отримали від місцевого управління соцзахисту повідомлення про прострочену двомісячної заборгованості протягом двох місяців і з дати інформування не врегулюють це питання, з 1 травня поточного року вони можуть залишитися без державної допомоги. Істотним є те, що наявність боргу позбавляє права на отримання субсидії в цілому, а не тільки на послугу з газопостачання “, – повідомляє компанія

У газовій компанії пояснюють, що за умови своєчасної і 100% оплати вартості фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії, або якщо сім’я користувалася зекономленої субсидією і нічого не платила, після повернення в бюджет невикористаних коштів, боргів виникнути не повинно.

 

Платіжки за газ із заборгованістю можуть прийти в декількох випадках.

“Заборгованість може з’явитися, якщо людина не сплатив послугу за травень, або споживав більше наданих соціальних норм і не доплачував цієї різниці, чи заборгованість існувала ще до початку опалювального сезону 2016-2017 років та протягом зими не була погашена. Таким споживачам ми радимо не зволікати і погасити борг, а в разі необхідності звертатися за консультаціями до центрів обслуговування клієнтів газової компанії “, – повідомив директор” Чернігівгаз Збуту “Іван Луста.

Перерахунок невикористаних субсидійних засобів, за аналогією з минулим роком, стосується тих домоволодінь, які користуються газом для опалення житла, і у яких станом на 1 травня була переплата за послугу.

Сума перерахунку окремо по кожному споживачеві буде врахована в поточному балансі і квитанції за травень, а її розмір вказаний в примітці до рахунку.

У поточному році заощадити на газовому опаленні вдалося понад 94 тис домогосподарств регіону. Звернувшись із заявою до місцевого органу соцзахисту, такі споживачі можуть отримати грошову компенсацію за невикористану енергоносій.

Навіть після повернення в бюджет невикористаних субсидій, сума непрофінансованих державою субвенцій за послуги ТОВ “Чернігівгаз Збут” залишається значною – близько 683 млн грн.

Коментарі закриті.