Сільгосппідприємства району не поспішають купувати елітне зерно для посівної. Про це розповідає головний державний інспектор з насінництва по Менському району Валерій Наглюк.

За його словами, реалізують якісний та високопродуктивний посівний матеріал   Носівська селекційно-дослідна станція, підприємства «Іванівка», що на Борзнянщині, та «Чернігів­еліткартопля» у Седневі, дослідна станція «Івківці» у  Прилуках.

Проте наразі жодної тонни елітного зерна у район не завезено, ймовірно, через брак коштів у сільгоспвиробників. Очевидно, зазначає Валерій Олексійович, хліборобам у даній ситуації бракує державних дотацій. Те ж зерно, котре має рівень репродукції нижче третього, вироджується та старіє, хорошого врожаю не дасть.

І навіть господарства, котрі мають сорти інтенсивного типу, не повністю витримують технології при вирощуванні. Тож мають врожай на 30 – 40 відсотків нижчий за потенційно можливий.

Валерій Наглюк також зазначив, що аграрії району не поспішають перевіряти якість зерна, хоча вже за місяць початок озимої посівної кампанії. Поки що лише сільгоспкооперативи «Куковицький» та «Авангард», ДП «Зернятко» та ТОВ «Агроресурс-2006»  довели насіння до кондиції та здали до лабораторії. Решта чомусь вичікують, хоча перевірка посівного матеріалу триває 10 днів.

Коментарі закриті.