На міжнародному фольклорному фестивалі Україну представляли вихованці куковицького дитячого зразкового ансамблю народного танцю «Калинонька», вокального ансамблю дитячої музичної школи «Співоча пташка» та учасниця макошинського зразкового циркового колективу «Юність» Анастасія Петренко.

(Щоб побачити підпис під фото – клацніть по ньому.)

– Відбувалося все у сербському селі Црнайка, – розповідають керівник «Калиноньки» Галина Фесюн та керівник «Співочої пташки» Оксана Шаповалова. – Це невеличке сербське село, десь на тисячу жителів. Там люди живуть досить заможно. Серби дуже привітні та гостинні. Цікаво, що у тому селі, де ми були, сільський голова працює на громадських засадах, тобто, не отримує зарплату. При цьому він користується неабияким авторитетом.

У селі тільки початкова школа. Зате обладнана сучасним приладдям – від класів до спортзалу. До речі, у них школа відкривається вранці і працює до вечора. Тим же спортзалом можуть користуватися усі жителі села.

Тут розвинений зелений туризм – селяни приймають у себе мадрівників.

У Сербії дуже цінують танці. Жити без них не можуть. Наприклад, чоловіки і жінки збираються біля кафе увечері, грають на музичних інструментах і всі разом танцюють – і ті кому по 20 років, і ті кому 60.

Жителі Црнайки вже котрий рік поспіль проводять у себе фестиваль. Вони селять у своїх домівках гостей, годують їх. Місцева пекарня, наприклад, пекла безкоштовно хліб для учасників фестивалю. До речі, хліба серби їдять дуже багато, і в основному білого.

Тривало свято два дні. Почалося урочистою ходою – учасники з Сербії, України, Болгарії та Румунії пройшли через село в національних костюмах.

Окрім танців і пісень, на фестивалі були чабанські ігри, схожі на наші козацькі забави. Українці вибороли тут третє місце. Був конкурс на кращу писанку, адже фестиваль проходив під час Великодніх свят. І на ньому наші діти посіли перше і третє місця. Були й інші конкурси та розваги.

До Сербії мандрівники добиралися автобусом. Дорога хоч і важка (36 годин в один кінець), зате вдалося багато чого побачити. Заїжджали подивитися на фортеці у Кам’янець-Подільський, відвідали замок графа Дракули в Румунії. У Сербії, звісно, також було на що подивитися.

Основними спонсорами поїздки були батьки дітей. Також юним талантам допомогли сільгоспкооператив «Куковицький», районна державна адміністрація, зокрема, відділ освіти та дирекції куковицької й міських шкіл.

Діти побачили світ та показали себе. У свою чергу організаторам дуже сподобався рівень культури наших дітей, вони відзначили їх як невередливих, відповідальних і старанних. Тепер серби збираються приїхати в Україну.

Фото з архіву організоторів фестивалю.

Мітки:

Коментарі закриті.