Антимонопольний комітет України пропонує на державному рівні заборонити рекламування лікарських засобів у засобах масової інформації, крім спеціалізованих та медичних. Таку позицію висловив голова комітету Олексій Костусєв під час спілкування з громадянами на веб-порталі інформаційної агенції «ЛігаБізнесІнформ», повідомляє прес-служба АМКУ.

Олексій Костусєв повідомив, що недобросовісна реклама є поширеним явищем в Україні і зараз комітет розслідує справи щодо рекламування біологічних добавок «Шилентин» та «Україн». Ці добавки позиціонуються як лікарські засоби від багатьох важких захворювань, зокрема, онкологічних, хоча такими не є.

«Дуже хотілося б, щоб Антимонопольний комітет був не один в цій боротьбі, щоб до неї долучилися і Держспоживстандарт, і Міністерство охорони здоров’я. Адже захищати людей від обману, тим паче людей, які є дуже хворими й тримаються за кожну соломинку, – це завдання всієї держави», – наголосив Олексій Костусєв.

На думку голови комітету, питання треба вирішувати кардинальним чином, заборонивши на державному рівні рекламу лікарських засобів. «Така практика існує в багатьох розвинутих країнах і, я вважаю, має бути поширена і в Україні», – сказав Олексій Костусєв.

Як відомо, нещодавно комітет оштрафував на 1 млн. грн австрійську компанію Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG за розповсюдження в Україні оманливої реклами лікарського засобу «Лазолван».

Коментарі закриті.