Аграрії Менщини зібрали 35 тисяч тонн ранніх зерновихУрожайність зернових культур цього року на Чернігівщині в середньому на третину вища, ніж минулоріч. Не пасе задніх і Менський район.

Кукурудза виручає

Минулого року сільгоспвиробники нашої області зібрали урожай зернових з середньою врожайністю 19,9 центнера з гектара. Усупереч непростим природно-кліматичним умовам нинішньої весни та літа, зернові культури цьогоріч дають велику врожайність – 30,7 центнера з гектара.

У зв’язку з цим попередній прогноз валового збору зерна на Чернігівщині був переглянутий у бік збільшення – з 1,7 мільйонів тонн зерна до 1,75 – 1,8 (минулого року зібрали трохи більше 1,5 мільйонів тонн).

Збільшення очікується за рахунок пізніх культур, зокрема кукурудзи, на вегетації якої природні негаразди відбилися якнайменше, і яка в структурі урожаю зернових займає близько 50 відсотків.

На сьогодні в області обмолочено близько 90 відсотків площ, зайнятих ранніми зерновими культурами, зібрано понад 770 тисяч тонн зерна. Завершено прибирання озимої і ярової пшениці, гороху, наближається до завершення збір озимих жита і ячменю.

Якість – задовільна

Більшість аграріїв України вказали, що близько двох третин урожаю озимої пшениці у поточному році припадає на фураж, запевняють експерти інформаційного агентства «АПК-Інформ» на основі опитування фахівців сільгосппідприємств. Головною причиною зниження якості цієї культури стали дощі, які спостерігалися на більшості території країни в період збирання.

За словами аграріїв, якість зерна, яке зібрали до початку «сезону дощів», у основному, відповідали показникам другого – третього класу. Тоді як після минулих опадів якісні показники опустилися до п’ятого – шостого класу. Пшеницю першого – другого класу отримали лише одиничні господарства.

У центральному і більшості областей східного регіону в поточному сезоні якість пшениці значно перевищила показники минулого року. В той же час, у західному і північному регіонах прибирання ярини постійно затримувалося у зв’язку з дощовою погодою.

Якісні показники як озимого, так і ярового ріпаку були дещо нижчі торішніх. У початковій стадії нині знаходиться прибирання таких пізніх культур, як соняшник і кукурудза. Тому говорити, якої якості буде це зерно, ще складно, але прогнози досить втішні.

На Менщині

За даними управління агропромислового розвитку РДА, валовий збір ранніх зернових на території нашого району становить 35 тисяч тонн, середня врожайність – 26,2 центнера з гектара.

Менщина віджнивувала практично без дощів, тож якість зерна можна вважати вищою середньостатистичних показників.

Зібрано 21 тисячу тонн пшениці, вісім тисяч тонн жита, по 2,5 тисяч тонн вівса та ріпаку, близько двох тисяч тонн ячменю.

– Ємності нашого підприємства за­пов­нені вже на 90 відсотків, – повідомив директор філії ПАТ ДПЗКУ «Менське ХПП» Іван Лашко. – Маємо на зберіганні близько 30 тисяч тонн зерна. Пшениця в основному другого-третього класу, але є й шостого – фуражна. Жито – другий, третій, четвертий класи. Є навіть пивоварний ячмінь, призначений для Чернігівського пивкомбінату. Його привозять із Борзнянського та Прилуцького районів Чернігівщини, з Київщини.

Коментарі закриті.