Ситуація на ринку праці свідчить про те, що вільних робочих місць набагато менше, ніж бажаючих працювати, або наявні вакансії є непідходящими за рядом певних об’єктивних причин (інша професія, спеціальність, недостатня кваліфікація претендента, малий рівень заробітної плати), що й призводить до конкуренції на ринку праці. Таким чином, нестабільність ринку праці,  дефіцит робочих місць підштовхують найбільш активних безробітних до того, щоб спробувати свої сили у сфері підприємництва й індивідуальної трудової діяльності.

Мабуть у кожного з нас, хоч раз виникали ідеї щодо організації власного бізнесу. Для багатьох, ця ідея залишилась лише мрією, коли вони задали собі питання: «А де взяти гроші?».

Способів, якими можна отримати потрібні кошти не мало, дехто скаже що гроші можна заробити, позичити у друзів чи родичів, спробувати виграти в лотерею. Комусь на думку спаде взяти кредит у банку чи кредитній спілці, хтось заради здійснення своєї мрії продасть машину чи сімейні коштовності, а комусь пощастить, і він отримає спадщину.

Кожен з цих способів має як свої переваги, так і недоліки. Заробити стартовий капітал, просто працюючи – спосіб тривалий у часі; спадок чи виграш у лотерею – шанс один на мільйон. Добре, якщо є друзі чи родичі, які погодяться позичити гроші без відсотків. Складніше, коли надумаєте позичати гроші під відсотки у банках. Це вимагає дуже ретельної підготовки та розрахунків, бо можна все втратити, потрапивши у боргову яму.

Та є ще один спосіб, отримати кошти для організації підприємницької діяльності, це отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю. Цей спосіб теж вимагає дотримання певних умов.

Таку виплату можуть одержувати безробітні, яким виповнилося 18 років та яких не працевлаштовано за сприяння служби зайнятості впродовж одного місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи. Важливо підкреслити, що одноразову допомогу по безробіттю виплачують у розмірі суми допомоги по безробіттю, визначеної конкретному безробітному, що залежить від середньомісячної заробітної плати за останній місяць роботи та страхового стажу. Якщо безробітний одержав частину призначеної допомоги, виплачується її залишок.Для осіб передпенсійного віку виплачують одноразову допомогу на загальних підставах у розмірі річної суми допомоги по безробіттю. Якщо безробітний одержав допомогу по безробіттю впродовж 360 календарних днів, йому може бути виплачено одноразову допомогу по безробіттю за наступні 360 календарних днів.

Та за останні 5 років (протягом 2009 року послуга не надвалась) такою послугою скористались більше 120 колишніх безробітних, і вони отримали допомогу на суму більше 500 тис. грн.. Завдяки власній активності та сприянню спеціалістів нашого центру зайнятості вони знайшли себе в улюбленій справі, та набули впевненості у майбутньому.

Автор: головний спеціаліст районного центру зайнятості  Юрій Стальниченко.

Коментарі закриті.