судУ Менському районному суді 26 грудня пройшло перше судове засідання стосовно власника кафе «МонАні» у Мені Вардана Казаряна. У приміщенні кафе він побудував сауну. У минулому році, на Різдво, компанія з 12 чоловік попросилася до Вардана попаритися. За дві години заплатили 200 гривень. О пів на одинадцяту вечора котел у сауні вибухнув. Вибуховою хвилею винесло вікна, двері та стіну сауни. До лікарні потрапило троє: 24-річний Ігор Марченко — 35 відсотків опіків тіла, 24-річний Олег Богдан — 65 відсотків та 22-річна Юлія Кузьменко — 80 відсотків. Тоді вся Чернігівська область їм допомагала. Люди здавали донорську кров, збирали гроші, пише Город.

Юлія Кузьменко померла. Хлопці довгий час лікувалися в Києві. Потім оздоровлювалися в санаторії Немирова Вінницької області.

Більш ніж півроку слідчий Мирослав Усік розслідував справу. Вардану Казаряну було пред’явлено обвинувачення за 119 статтею Кримінального кодексу (Вбивство через необережність). Загрожувало від трьох до п’яти років позбавлення волі. Перед тим як передати справу до суду, її перекваліфікували на 128 статтю (Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження. Карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років).

— Минув рік, — розповідає Олександр Кузьменко, батько загиблої Юлі. — Третього грудня справу передали до суду. Нас навіть не попередили про це. 26 грудня було перше слухання по цій справі. На суді Вардан Казарян сказав, що йому потрібен перекладач. Перестав розуміти українську. Півжиття прожив в Україні, діти у нього громадяни нашої держави. Йому знайшли чоловіка, який знає його мову, але той відмовився перекладати. Розгляд справи довелося перенести на 31 грудня. У той день адвокат Вардана був на іншому судовому засіданні. Засідання по нашій справі не було.

Разом зі своїм адвокатом збираємося писати заяву до Апеляційного суду. Хочемо, аби справу повернули на доснідування. Щоб Вардана судили за 119 статтею.

Відкрито ще одне кримінальне провадження, щодо організації, яка виготовляла котел для сауни. Власник Володимир Дейнеко. Робив котел Антоненко, його імені не пам’ятаю. Колись він і у нас дома робив котел. Адвокат Вардана на суді звинувачував лікарів, які халатно поставилися до своїх обов’язків і не врятували мою дитину.

Хлопці, які потрапили до лікарні разом з моєю Юлею, хочуть отримати матеріальне відшкодування. Але Вардан сказав, що платити не збирається.

Коментарі закриті.