22 серпня відзначається 15-а річниця утворення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Менському районі здійснює свою статутну діяльність на території Менського, Корюківського та Сосницького районів.

Станом на 01 серпня 2015 року обліковується 1622 страхувальників, які використовують найману працю, застраховані 16014 працівників, що працюють у даних роботодавців. Своєчасно та відповідно до діючого законодавства відділення виконує одне із найважливіших завдань соціального страхування від нещасних випадків на виробництві – відшкодування шкоди потерпілим.

Розглянуто і прийнято на облік 414 справ про страхові виплати потерпілим ( членам їх сімей ). Протягом 2001 – І півріччя 2015 року з метою відшкодування шкоди потерпілим призначено та виплачено страхових виплат на суму 16,9 млн. грн.

Виплата щорічно осучаснюється (коригується на коефіцієнт підвищення середньої заробітної плати). За 15 років вони зросла в 9 разів та на 01.08.2015 року середня щомісячна виплата складає 1089 грн. на одного потерпілого Приділяється велика увага медичній, професійній та соціальній реабілітації потерпілих. Вживаються всі необхідні заходи для підтримання, підвищення та відновлення працездатності потерпілих на виробництві. Проводиться цілеспрямоване та ефективне лікування в профільних закладах, санаторно-курортного лікування, реабілітації, забезпечення інвалідів необхідними медикаментозними препаратами, виробами медичного призначення, інвалідними візками, протезно-ортопедичними виробами тощо.

Варто зазначити, що всі інваліди, які перебувають на обліку у відділенні та потребують забезпечення автотранспортом, отримали безкоштовно автомобілі «Славута» та «Сенс». На ці цілі за роки діяльності використано 1,9 млн. грн

Сьогодні актуально ще і інше питання. До відділення звернулись 36 потерпілих, що тимчасово переїхали з південного сходу України. Вони залишились без роботи, приїхали, не маючи великих статків, і сьогодні, як ніколи, потребують допомоги. Фонд не тільки відшкодовує матеріальні втрати, відновлює здоров’я, а й намагається соціально адаптувати потерпілих на виробництві. Третій рік поспіль, з метою сприяння інтеграції осіб з особливими потребами у сучасне суспільство, забезпеченню їх самореалізації, духовного зростання, Фонд проводить Всеукраїнську  спартакіаду серед потерпілих на виробництві «Сила духу». В 2014 році команда відділення в Менському районі виборола 2 золоті медалі. І представник відділення став чемпіоном України з армрестлінгу! В 2015 році команда відділення в Менському районі на відбірних змаганнях в м. Чернігові завоювала вже 3 золоті медалі.

Турбота про людей праці проявляється в роботі працівників відділення не лише в здійсненні відшкодування шкоди після настання нещасного випадку на виробництві, але й в профілактичних заходах із попередження та недопущення виробничого травматизму. Страховим експертом з охорони праці відділення систематично надається практична допомога в опрацюванні та поширенні серед страхувальників нормативних актів з охорони праці , у створенні та реалізації ефективної системи управління охороною праці. За час роботи страхового експерта динаміка виробничого травматизму на підприємствах відділення мала тенденцію до зменшення (в 2006 році було зареєстровано 35 нещасних випадків на виробництві,в 2007-34, в 2008- 16, в 2009-13, в 2010-10, в 2011-11, в 2012-12, в 2013-12, в 2014-7). Проведення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам на виробництві, є одним з головних завдань Фонду.

Піклуючись про людину, її майбутнє, забезпечуючи надання соціальних гарантій і допомоги тим, хто потрапив у нелегкі життєві ситуації, Фонд робить вагомий внесок у розбудову демократичного, громадянського суспільства в нашій державі.

Начальник відділення Коваленко Г.В.

Коментарі закриті.