Сьогодні, 10 вересня, виповнюється 124 років від дня народження Олександра Довженка (1894-1956), українського кінорежисера, письменника.

 

Народився він на хуторі В’юнище Сосницького повіту Чернігівської губернії.

Його режисерська діяльність залишила величезний слід в українському кіно. Ми знаємо Довженка завдяки таким фільмам як “Звенигора” (1927), “Арсенал” (1929), “Земля” (1930). І це тільки початок його кар’єри.

Олександр Довженко народився в досить бідній сім’ї, яка є дуже яскравим прикладом поганого життя села в той час. Грамотним у родині був лише дідусь Олександра. Варто зазначити, що з 14 дітей вижило лише двоє: Олександр і його сестра. При тому, що вони були далеко не найбіднішими в селі.

Коли Довженко був вже дорослим, він вирішує спробувати свої сили в Академії мистецтв, але дуже швидко кидає її. Його режисерська діяльність почалася тільки в 1926 році в Одесі. А в СРСР про нього вперше заговорили в 1928 році після фільму «Звенигора». І вже в 1930 році Довженко зняв фільм “Земля”, який став відомим не тільки на батьківщині, але й далеко за її межами.

Варто відзначити, що Довженко завжди дуже багато готувався до нових зйомок. Перед кожним новим фільмом режисер не один місяць вивчав історію, і все що пов’язано з майбутньою кінокартиною.

Але під час Другої світової і після Довженко почав потрапляти під дуже жорстку цензуру. Наприклад, фільм “Мічурін” переробили до невпізнання, а «Прощай, Америко!» взагалі заборонили, і фільм пролежав в архіві близько 45 років і його показали тільки в 1995 році.

За життя Довженко учителював, знімав фільми, писав літературні твори, був дипломатом, художником, наставником молодих кіномитців.

Помер 25 листопада 1956 року.

Джерело: http://val.ua/uk.html

Коментарі закриті.