2016_09_18_21_13_0912 сесія Менської міськради відбулася 16 вересня.

Звук все ще поганий, але слова розібрати можна. Наступні матеріали відзняв з якісним звуком.

Тепер про важливе – головною в місті має бути громада. Інакше очільники міськради працюватимуть на власний приватний інтерес та на шкоду громаді. Просто подивіться, як всілякими засобами намагаються знищити ТОВ “Менський комунальник”, щоб забрати собі обслуговування водогону! І як захищають від суспільного контролю КП “Менакомунпослуга”!

Хіба це на користь громаді – руйнувати ефективне підприємство і створювати за колективні людські кошти (тобто бюджетні) нове, котре потім планують приватизувати? Чим, як не прагненням отримати значні корупційні доходи, можна пояснити, що одному підприємству створюють максимум перешкод, а інше завалюють дотаціями з бюджету? І чому КП “Менакомунпослуга” очолює наближена до міського голови людина, як не прагненням створити максимально сприятливі умови для корупції?

Чому ніхто з депутатів не ставить питання про те, що КП “Менакомунпослуга” найретельнішим чином необхідно перевірити на її економічну ефективність і корисність громаді, та розформувати чи докорінно скоротити функції, якщо позитивних висновків незалежна перевірка не дасть?

Вбачається, що діяльність Геннадія Примакова на посаді міського голови спрямована не на користь громаді, а на задоволення власних забаганок за рахунок громади. Нам, в першу чергу, потрібно не об’єднуватися чи роз’єднуватися в так званій децентралізації, а навчитися використовувати органи самоврядування для додавання та примноження замість віднімання й ділення, прораховувати віддалені наслідки для громади, а не тільки для обраних очільників.

Весь сенс того, що міськрада прагне бути одночасно і контролером надаваних громаді послуг, і надавачем цих послуг через своє підприємство, полягає в можливості діяти без найретельнішого контролю з боку громади. Якщо ми такий контроль створимо, то зацікавленість у відніманні водопостачання, ритуальних послуг та й інших сфер діяльності відразу відпаде. Але для цього потрібно, щоб депутати вболівали за добробут людей.

В автора для початку одне просте питання: скільки менянам коштує вивіз одного контейнеру сміття з врахуванням влитих з моменту утворення комунальних підприємств при міськраді дотацій, поповнень статутного капіталу та інших бюджетних вливань? Де документи і розрахунки, котрі це підтверджують? Немає. Натомість є “Комунальний вісник” за бюджетні кошти, котрий слугує для того ж, що й “Правда” ЦК КПРС в Радянському Союзі – видавати чорне за біле і навпаки.

До речі, комунальні газети в Україні підлягають роздержавленню, а міськрада навпаки створює за бюджетні кошти свій агітаційний листок і видає його через КП “Менакомунпослуга” за бюджетний кошт. І видає його без обговореного громадою та затвердженого депутатами положення. Хіба це не є зловживанням по відношенню до громади?

На сьогодні питань до міського голови та депутатів неймовірна кількість, питань без відповідей. Що ж, будемо працювати на прозору діяльності міськради в інтересах громади. Можливо, неправий заступник губернатора, можливо, неправий голова РДА, можливо, неправий автор цього матеріалу. Можливо. Але давайте будемо змагатися не проханнями повірити на слово, а конкретними розрахунками.

Прошу до перегляду:

Коментарі закриті.