Держподатінспекція в Менському районі повідомляє, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності», який набирає чинності з 1 січня 2012 року, фізичні особи-підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на три групи:

– до першої групи віднесено підприємців, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 тис. грн. Для таких підприємців встановлюється ставка податку в межах від 1% до 10% мінімальної заробітної плати (10 – 100 грн.).

– друга група – підпри-ємці, що протягом календарного року використовують працю не більше 10 найманих осіб та обсяг доходу яких не перевищує 1 млн. грн. Ставка – від 2% до 20% мінімальної заробітної плати (20 – 200 грн.).

– до третьої групи належать особи, які мають не більше 20 найманих осіб та обсяг доходу яких не перевищує 3 млн. грн. Ставка для цієї групи – 3% від отриманої виручки за умови сплати ПДВ або 5% без сплати ПДВ.

 
Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами.
Податковий (звітний) період для платників єдиного податку першої групи – календарний рік, другої та третьої груп – календарний квартал.
Платники єдиного податку першої та другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Платники єдиного податку третьої групи – протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
Сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси.
Суб’єкти господарювання, які були платниками єдиного податку відповідно до указу президента України або фіксованого податку, а також юридичні і фізичні особи-підприємці, які були платниками інших податків і зборів та прийняли рішення з 1 січня 2012 року перейти на спрощену систему оподаткування і відповідають вимогам ст. 291 ПК України, подають відповідну заяву та сплачують податок не пізніше 25 січня 2012 року.
Для визначення обсягу доходу, що дає право на застосування спрощеної системи оподаткування у 2012 році суб’єктами господарювання, які не були платниками єдиного чи фіксованого податку, дохід від провадження господарської діяльності, одержаний у 2011 році, перераховується з урахуванням норм статті 292 ПК України.

Мітки: ,

Коментарі закриті.