прокуратураПід головуванням прокурора Чернігівської області Максима Говорухи відбулась координаційна нарада за участю керівників правоохоронних органів регіону, на якій обговорено стан ефективності взаємодії правоохоронців у сфері протидії злочинності та корупції, – повідомляє прес-служба прокуратури Чернігівської області.

Як наголосив у своєму виступі прокурор області, завдяки впровадженню новел кримінального законодавства, взаємодії та координації дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів на Чернігівщині не допущено зростання злочинності. На сьогодні рівень в регіоні злочинності є одним з найнижчих в Україні. Вжиті на виконання покладених державою завдань заходи дали свої позитивні результати. Значно вищим від загальнодержавного є відсоток розкриття кримінальних правопорушень, питома вага виявлених злочинів, пов′язаних зі збутом наркотичних засобів, пише Північний Вектор.

— В цілому правоохоронцями регіону виконано завдання щодо посилення протидії злочинності та корупції, які ставлять Президент України Віктор Федорович Янукович та Генеральний прокурор України Віктор Павлович Пшонка, — підкреслив Максим Говоруха.

Однак результати роботи щодо зміцнення законності та правопорядку в області ще не повною мірою відповідають вимогам сьогодення. Загалом в області обліковано понад 10 тисяч кримінальних правопорушень, з яких тяжких та особливо тяжких – майже 30 %. Більше половини від облікованих становлять правопорушення проти власності.
У 2013 році зареєстровано 1659 кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я особи. Зокрема, обліковано 42 умисних вбивств, 55 тяжких тілесних ушкоджень, у тому числі 9 – зі смертельними наслідками. Зросла частка правопорушень, скоєних особами у стані алкогольного сп’яніння.

Потребує покращання проведення оперативно-розшукової діяльності оперативними підрозділами, яка належним чином не вплинула на ефективність протидії злочинності, у тому числі її організованим проявам.

У минулому році правоохоронними органами області викрито 4 організовані злочинні групи у складі 13 осіб. З них, 3 – загально-кримінальної спрямованості (грабежі, розбої, незаконний обіг наркотиків), 1 – у бюджетній сфері.

Не зважаючи на те що, кількість виявлених корупційних правопорушень в області за минулий рік збільшилась і до суду направлено 34 обвинувальних акти, а також вперше за минулі роки до кримінальної відповідальності притягнуто високопосадовця та суддю районного суду, стан протидії корупції потребує покращання.

Серед основних суб’єктів корупційних правопорушень, як і раніше, залишаються переважно посадовці низового рівня. Не виявлялися корупційні злочини у низці пріоритетних напрямів, зокрема, у фінансово-кредитній, банківській системах, паливно-енергетичному комплексі.

За результатами наради керівниками правоохоронних органів визначено додаткові заходи щодо підвищення ефективності запобігання і протидії злочинності та корупції, забезпечення додержання конституційних прав громадян, насамперед при провадженні оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування.

Коментарі закриті.