Доходи, отримані від надання нерухомого майна в оренду іншим громадянам, необхідно обов’язково задекларувати. Громадянин, який здає свою квартиру, будинок, кімнату або іншу нерухомість в оренду чи суборенду, житловий найм чи піднайм іншій фізичній особі, відповідальний за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету.

Отже, орендодавець зобов’язаний самостійно нарахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб до бюджету в 2015 році за ставками 15 відсотків та 20 відсотків (в 2014 році 15 відсотків та 17 відсотків), в залежності від суми доходу. Податок сплачується щокварталу, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу.

Загальна сума отриманого доходу та сплаченого протягом звітного року податку відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

У разі нотаріального посвідчення договору оренди, нотаріуси зобов’язані надіслати інформацію про такий договір до відповідного органу Державної фіскальної служби за адресою орендодавця. Крім того, ріелтери повідомляють про укладені за їх посередництвом договори про оренду нерухомості до органу Державної фіскальної служби за місцем своєї реєстрації.

Як повідомила заступник начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Чернігівській області Наталя Кузнецова, на Чернігівщині за січень-лютий 2015 року громадянами задекларовано доходів, отриманих від надання нерухомого майна в оренду на загальну суму 732,5 тис.грн.

Нагадуємо, що податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2014 році, подається громадянами до 1 травня 2015 року до органів фіскальної служби за місцем реєстрації. Закликаємо платників сумлінно виконати свій громадянський обов’язок та своєчасно подати декларації.

Коментарі закриті.