Спрощену процедуру реєстрації будівель продовженоМенше двох місяців залишилося для того, щоб скористатися спрощеною процедурою введення в експлуатацію об’єктів, збудованих до 12 березня 2011 року без дозволу на виконання будівельних робіт.

Про це нагадує завідувач сектору містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та будівництва Менської РДА Андрій Ющенко.

До кінця цього року діє Порядок прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, які збудовані до 12 березня 2011 року без дозволу на виконання будівельних робіт.

Прийняття в експлуатацію об’єк­тів, збудованих у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року, здійснюється інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю в Чернігівській області на підставі заяв про прийняття в експлуатацію, які подано до 31 грудня 2013 року.

Якщо загальна площа індивідуального (садибного) житлового будинку перевищує 300 квадратних метрів або загальна площа господарських (присадибних) будівель і споруд понад 100 квадратних метрів, то потрібно виготовити звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об’єкта з висновком про їх відповідність вимогам надійності і безпечної експлуатації.

Інспекція розглядає подані документи, справи про адміністративне правопорушення і накладає адміністративні стягнення у розмірі 170 грн.

Після реєстрації декларації інспекцією ДАБК в Чернігівській області замовник звертається до реєстраційної служби районного управління юстиції для оформлення права власності на збудовані об’єкти.

Підставою для оформлення права власності на збудовані до 5 серпня 1992 року індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудов до них, які не підлягають прийняттю в експлуатацію, є технічний паспорт, складений за результатами технічної інвентаризації.

Коментарі закриті.