У травні нинішнього року набув чинності вирок районного суду, за яким жителя Миколаївки засуджено до трьох з половиною років ув’язнення. Свого часу він відключив електропідстанцію в Булавчиному, злив трансформаторне масло, скинув трансформатор зі щита та розукомплектував його.

Про це «Нашому слову» повідомили у Менському РЕМ.

Загалом на Чернігівщині за скоєння енергокрадіжок за останні роки засуджено шестеро людей. Однак жага до наживи виявляється сильнішою за інстинкт самозбереження. Лише з початку 2012 року в області зафіксовано 13 крадіжок трансформаторного масла, якого злито близько 2,5 тонни.

Останні два злочини, що сталися в селі Омел’янів Козелецького району, принесли лиходіям 600 кг масла, а півсотні місцевих жителів залишилися без електрики, доки енергетики відновлювали електропостачання.
Трансформаторне масло – продукт специфічний. Його можна використовувати тільки за прямим призначенням, але у період польових робіт механізатори можуть його додавати «для економії» у солярку. Можливо, не всі знають, але таке пальне згодом повністю виводить техніку з ладу.

Кримінальним злочином є не тільки сама крадіжка, але і скупка краденого. Енергокрадії часто жертвують своїм здоров’ям і життям, забуваючи про небезпеку електричного струму.

Енергетики закликають не бути байдужими до проблем енергокрадіжок, бо від них потерпають усі – і постачальники, і споживачі. Якщо маєте інформацію про подібні злочини, телефонуйте до міліції за тел. 102, до диспетчерської РЕМ за тел. 2-12-36 або у ПАТ «Чернігівобленерго» за тел. 0(22) 654-390.

Коментарі закриті.