Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо адаптації правового статусу засудженого до європейських стандартів», яким значно розширила права та гарантії засуджених. Законом планується змінити вектор розвитку виконавчої системи України з каральної спрямованості на виправну, інформує старший прокурор прокуратури району Сергій ШТАБА.

Законодавство розширює коло прав засуджених. Ті, хто відбуває покарання, зокрема, отримали право:

– на гуманне ставлення до них та на повагу їх людської гідності;

– давати пояснення та вести листування, а також звертатися з пропозиціями, заявами та скаргами рідною мовою;

– на охорону здоров’я та на соціальне забезпечення, у тому числі й на оформлення пенсій, відповідно до законів України;

– отримувати в установленому законом порядку передачі (окрім речей, що засудженим заборонено мати при собі законом, зокрема, зброї, наркотичних або психотропних речовин, прекурсорів);

– на оплачувану працю, організовану відповідно до вимог законодавства про працю, у тому числі щодо тривалості, умов та оплати праці (установлюється восьмигодинний робочий день, не більше 40 годин на тиждень);

– на належне матеріально-побутове забезпечення.

Час роботи засуджених у період відбування ними покарання у вигляді позбавлення волі зараховується в стаж роботи для призначення трудової пенсії. Засуджені, які втратили працездатність під час відбування покарання, після звільнення їх від покарання мають право на пенсію та на компенсацію шкоди.

Адміністрація установи зобов’язана сприяти своєчасному оформленню документів на отримання пенсії чи оформленню компенсації заподіяної шкоди відповідно до законодавства України.

Закон України «Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо адаптації правового статусу засудженого до європейських стандартів» набрав чинності з 7 травня 2014 року.

Коментарі закриті.