Словаки допоможуть модернізувати опалення у МеніПитання модернізації центральної системи опалення у Мені давно вже чекало своєї черги. А зараз, коли з постачанням російського газу виникли великі проблеми, воно стало особливо актуальним.

Зберегти чи розвалити?

У Мені центральна система опалення ще збереглася. Дві котельні по вулицях Суворова та Пролетарській опалюють гімназію, центральну районну лікарню, дитсадок «Сонечко», будівлю районної ради, райвідділ міліції та цілий ряд житлових п’ятиповерхівок.

– Розвалити можна все, але головне – це зберегти і пристосувати до нових умов, – переконаний заступник голови правління ПАТ «Облтеплокомуненерго» Віктор Геращенко. – Зберегти існуючі газові котельні і паралельно встановити котли на альтернативному паливі: дровах, тирсі, щепі і так далі. Відпрацювати технічну частину питання, модернізувати мережу.

І діяти треба оперативно. Адже не менше півроку потрібно, щоб зробити і запустити котельну чи нові котли в уже існуючій. Робота на перспективу, бо усі чудово розуміють – газове питання буде турбувати нашу державу постійно.

Словацькі котли

– Словаччина десь років із десять тому опинилася у подібній ситуації, – ділиться досвідом керівник відділу проектів енергетичного сектору Словацького агентства по інноваціях та енергетиці SIEA Карел Хірман. – Але ми зберегли значну частину центральних опалювальних систем. Організували розробку та виготовлення вітчизняних котлів, які працюють на дерев’яній щепі, адже Словаччина багата лісами. Опалювальні прилади досить економні. Наша фірма DATATERM робить їх встановлення «під ключ». Ціна тепла від котлів на щепі – одна із найдешевших у Словаччині.

За словами пана Хірмана, співпрацює фірма й з клієнтами із Чехії, Польщі, Балканських країн. Умови: сировина повинна знаходитися у радіусі 50 – 60 кілометрів та бережне ставлення до лісових масивів.

Щепа краще, ніж тирса

Зараз багато хто береться за виготовлення пелет – циліндриків, які пресують із дерев’яних відходів: тирси чи стружки. Але для нашого району проста щепа є доступнішою і економнішою.

Виготовлення пелетів потребує значних енергетичних затрат, сушіння, пристосованого складського зберігання. Словацькі ж котли охоче «їстимуть» тріски з 50 відсотками вологості, паливо не потребує додаткової підготовки та практично не обмежене по розмірах.

До того ж, зі слів словацьких фахівців, котли можуть працювати на торфі і навіть на кукурудзяних качанах. Котельна на біопаливі ще й електроенергією може сама себе забезпечувати.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;I know it’s clich and boring to you guys

Auburn’s Rocky McCord strikes out consecutive batters to close the inning.toms sale
refugee agency said a “heated demonstration” in Zaatari turned to “a violent one” after possibly thousands of refugees started throwing rocks at a police post inside the camp.hogan online
Gabriel survived from his gun shot injuries.mcm tote bag
He did it quickly crafting the famous or infamous in Minnesota Herschel Walker trade and hitting on draft picks as if someone had fed him lotto numbers in advance.mcm backpack for sale
Please enter a valid email address The email address/password you submitted is wrong or could not be found.prada wallet
Bazaro World Your In Gage

At camp Oty it means teamwork to me.louboutin pas cher
Danielle turned her back on the voters.mcm wallet
hermes kelly

Коментарі закриті.