Останнім часом простежується загострення проблеми — збільшення кількості випадків завідомо неправдивих повідомлень про загрозу громадській безпеці, – повідомляє РВ УМВС.

Для перевірки цих повідомлень правоохоронні органи змушені задіяти значні людські та матеріальні ресурси, призупиняти на деякий час діяльність установ, організацій і підприємств. Це істотно дезорганізовує життєдіяльність суспільства, виробничий процес, розсіває паніку серед населення та викликає страх і невпевненість у громадян.

Тож, хочемо Вам повідомити, що  законодавством передбачена кримінальна відповідальність згідно ст. 259 КК України (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності):

  1. Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій,  які загрожують  загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, – карається штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років.
  2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, – карається позбавленням волі на строк від двох до семи років.

Крім кримінальної відповідальності зловмисники мають відшкодувати матеріальні збитки, які  пов’язані з обстеженням приміщень та прилеглої території спеціальними службами.

Якщо вказаний злочин вчинить особа, яка не досягла віку кримінальної відповідальності з нею будуть проведені профілактичні бесіди і вона буде поставлена на облік. Батьки ж дитини повинні будуть сплатити матеріальний збиток,   відповідно до чинного законодавства.

Пам’ятайте, що, набираючи номер «102» і повідомляючи про хибне замінування, ви не тільки порушуєте закон, але й можливо ризикуєте життям інших людей.

 

Мітки: ,

Коментарі закриті.